حقوق بشر

در اعتراض به شرایط اعزام؛ انصراف مهدی مسکین نواز از اعزام درمانی

اخیرا در تاریخ ۲۷ فروردین‌ماه فشارهای حین اعزام به میزانی افزایش یافت که از ادامه آن انصراف داد. در جریان هر اعزام درمانی، دو زندانی به همراه ۴ سرباز در عقب یک آمبولانس غیراستاندارد می‌نشینند که جایی برای نشستن این تعداد در نظر گرفته نشده. راننده هم آژیرکشان با سرعت بالا و در حالی که در خیابان لایی میکشد، زندانی بیمار را به مرکز درمانی میرساند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مهدی مسکین نواز، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج از ادامه اعزام‌ درمانی انصراف داد.

آقای مسکین نواز که از تاریخ ۲۰ فروردین‌ماه جهت انجام فیزیوتراپی به مرکز درمانی خارج از زندان اعزام میشد، در اعتراض به رفتار توهین آمیز ماموران، بازرسی های مکرر در هنگام ورود و خروج به زندان، ماشین نامناسب اعزام و رانندگی خطرناک آمبولانس از ادامه روند درمان انصراف داد.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: «مهدی مسکین نواز پیشتر هم برای کاهش درد زانو و پا برای فیزیوتراپی اعزام میشد، اما اخیرا در تاریخ ۲۷ فروردین‌ماه فشارهای حین اعزام به میزانی افزایش یافت که از ادامه آن انصراف داد. در جریان هر اعزام درمانی، دو زندانی به همراه ۴ سرباز در عقب یک آمبولانس غیراستاندارد می‌نشینند که جایی برای نشستن این تعداد در نظر گرفته نشده. راننده هم آژیرکشان با سرعت بالا و در حالی که در خیابان لایی میکشد، زندانی بیمار را به مرکز درمانی میرساند. در حین ورود و خروج از زندان نیز هر زندانی ۴ بار در زمان رفت و ۴ بار در زمان بازگشت بازرسی میشود. بازرسی هایی که در طول آن زندانی را مجبور به در آوردن جوراب و شلوار میکنند. آن هم در جریان اعزام یک زندانی سیاسی که در نامه اعزام او موکدا ذکر شده که اعزام باید تحت تدابیر شدید امنیتی باشد و کسی نمیتواند حتی از او عکس و فیلم بگیرد. آیا این بازرسی چیزی جز برای تحقیر و آزار زندانی است؟»

مهدی مسکین نواز در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۹۸ به دلیل «فعالیت در فضای مجازی و مدیریت یک کانال تلگرامی با مضمون براندازی» توسط نیروهای امنیتی در بندر انزلی بازداشت شد. او نهایتا پس از پایان مراحل بازجویی به بند عمومی زندان اوین منتقل شد.

آقای مسکین نواز در مردادماه ۹۸ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهامات «اجتماع و تبانی، اقدام علیه امنیت ملی، توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام» مجموعا به ۱۳ سال حبس تعزیری و دو سال اقامت اجباری در فهرج کرمان و ممنوعیت از عضویت در احزاب و گروه‌های سیاسی نیز محکوم شد.

با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۷ سال و شش ماه حبس تعزیری در خصوص مهدی مسکین نواز قابل اجرا است.

وی نهایتا در تاریخ ۱ اردیبهشت‌ماه ۹۹ از زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج تبعید شد.

مهدی مسکین نواز، متولد ۱۳۵۸، متاهل، پدر یک دختر ۱۷ ساله است و تا زمان بازداشت ساکن بندر انزلی بود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا