جوانان

۸۰ درصد تهرانی‌ها زیر خط فقر مسکن هستند

۴۳ درصد تهرانی‌ها مستأجر هستند، تنها دمشق وضعیتی بدتر از تهران دارد. به گزارش مهر،حمیدرضا صارمی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، در شصت و یکمین جلسه شورای شهر تهران درباره قرارگاه اجتماعی مسکن اظهار کرد: تهران ۱۱ درصد جمعیت کشور را در اختیار خود دارد و در بحث مسکن ملی باید آمار زیادی به تهران اختصاص یابد عمده تلاش دولت برای ساخت مسکن ملی باید در تهران باشد….

وی ادامه داد: بر اساس شاخص‌های جهانی تنها دمشق وضعیتی بدتر از تهران دارد و این درحالی است که در قانون شهرداری ملزم به برنامه‌ریزی در خصوص مسکن است همچنین شهرداری مکلف به بهسازی و نوسازی است.

وی ادامه داد: تهران نیازمند ۱۵۰ هزار مسکن است و انجام این کار مشکلات شهرداری تهران را می‌کاهد و ۸۰ درصد تهرانی‌ها زیر خط فقر مسکن هستند.

صارمی گفت: ۳۴ درصد جامعه تهران یک خانوار و دو خانوار هستند و ۴۳ درصد تهرانی‌ها مستأجر هستند و این درحالی است که آمار مستأجر نشینی در کشور ۲۵ درصد است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره به رشد قیمت هر واحد مسکن گفت: این رشد از سال ۹۰ تا سال ۱۴۰۰ حدود هزار و ۶۲۵ درصد بوده است و قیمت هر متر مربع نیز حدود هزار و ۴۳۸ درصد افزایش یافته است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا