بین‌المللی

افزایش هزینه‌های زندگی و حذف وعده‌های غذایی در انگلیس

بر اساس نظرسنجی نشریه میرر بیش از پنج میلیون خانواده انگلیسی با بحران هزینه‌های زندگی دست به گریبان هستند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران: نظرسنجی نشریه میرر وسعت نگران کننده بحران هزینه‌های زندگی را در انگلیس نشان می‌دهد که بیش از پنج میلیون خانواده با آن دست به گریبان هستند و بیش از نیمی از آن‌ها قادر به پرداخت صورتحساب‌های ماهانه انرژی خود نیستند.

بیش از نیمی از مردم انگلیس قادر به پرداخت‌های صورتحساب‌های ماهانه انرژی خود نیستند و بیش از پنج میلیون خانواده مجبور به انتخاب بین گرم کردن خانه یا تامین مواد غذایی مورد نیاز خود شده اند.

نظرسنجی این نشریه، تاثیر بحران هزینه‌های زندگی را بر خانواده‌هایی نشان می‌دهد که هزینه‌های غیرضروری را کنار می‌گذارند، تعطیلات را لغو می‌کنند و قادر به پرداخت کرایه خانه خود نیستند و حتی والدین برای تامین غذای فرزندانشان، وعده غذایی خود را حذف می‌کنند.

نگرانی در افزایش صورتحساب‌های انرژی پیامد‌هایی بر سلامت روان بیش از نیمی از افراد شرکت کننده در این نظرسنجی داشته است. این نخستین نظرسنجی از زمان افزایش بهای انرژی و بیمه ملی دولت در انگلیس در اوایل ماه آوریل است.

حزب کارگر از این نتایج برای انتقاد از ریشی سوناک وزیر دارایی انگلیس به خاطر کوتاهی در کمک به افرادی استفاده کرد که اکنون برای تامین هزینه‌های زندگی با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند.

رهبر حزب کارگر در گفتگو با این نشریه اعلام کرد طبقه کارگر به شدت آسیب دیده است و باید منتظر بدترین شرایط باشیم. مردم سخت کار می‌کنند، اما دریافتی پایینی دارند و محافظه کاران مالیات‌ها را در بدترین زمان ممکن افزایش داده اند. خودداری دولت از اقدام در این زمینه نیز شرم آور است. ما اکنون نیاز به یک بودجه فوق العاده داریم تا پول را به جیب مردم بازگردانیم.

فعالان می‌گویند افزایش بی سابقه بهای انرژی برای ۲۲ میلیون خانواده از ابتدای ماه آوریل نشان دهنده وسعت واقعی این بحران است که در حال حاضر احساس می‌شود.

ادام اسکورر که مدیر اجرایی یک خیریه است در این خصوص می‌گوید: صورتحساب‌های انرژی هنوز پرداخت نشده است و مردم قادر به گرم کردن خانه‌های خود نیستند، حمام یا دوش آب گرم ندارند و از اجاق گاز و ماشین لباسشویی استفاده نمی‌کنند و به کودکانشان اجازه تماشای تلویزیون نمی‌دهند. با ادامه این وضع، در فصل زمستان هزاران نفر جان خود را از دست خواهند داد.

از هر ۱۰ شرکت کننده در این نظرسنجی، ۹ نفر اعلام کردند هزینه‌های زندگیشان افزایش یافته و بیشترین تاثیر افزایش هزینه‌های زندگی برای بسیاری به دلیل صورتحساب‌های انرژی است.

بر اساس این نظرسنجی، از هر ۱۰ نفر یک نفر (معادل پنج میلیون و ۳۰۰ هزار نفر) مجبور هستند بین گرم کردن خانه خود یا تامین مواد غذایی یکی را انتخاب کنند.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا