بین‌المللی

قیس سعید: با کسانی که قصد ضربه زدن به کشور را دارند، هرگز گفتگو نخواهیم کرد

رئیس جمهور تونس تاکید کرد با کسانی که بخواهند به کشور ضربه وارد کنند، هرگز گفتگو نخواهد کرد و کسانی را که کشور را فروختند و یا در این مسیر گام برداشتند، هرگز به رسمیت نخواهد شناخت.

به گزارش ایسنا، به نقل از رادیو “موزاییک اف‌ام” تونس، قیس سعید، رئیس جمهور تونس در ضیافت افطاری در جمع خانواده‌های شهدای موسسه‌های نظامی و امنیتی این کشور اظهار کرد: به جز میهن‌پرستان راستین، کسانی را که کشور را با قدرت معامله می‌کنند و تاریخ آنها را دور انداخته، به رسمیت نخواهیم شناخت و هیچ گفتگو و آشتی با آنها نخواهیم داشت.

قیس سعید در ادامه از موضعگیری‌های خارجی و ابراز ناراحتی‌شان برای شرایط تونس انتقاد کرده و گفت: تمامی تضمین‌ها را برای برگزای انتخاباتی شفاف و درست ارائه کردم و با وجود این تضمین‌ها، نگرانی و ناخرسندی بر طرف‌های خارجی حاکم است.

همچنین رئیس جمهور تونس از قضات این کشور خواست مسؤولیت تاریخی خود را برای اجرای قوانین در مورد همه و بدون هیچ استثنایی برعهده بگیرند.

او تاکید کرد: قضات باید به روند محاکمه‌ها سرعت ببخشند و آنها به اندازه کافی متن قانونی در اختیار دارند تا به وظایف خود عمل کنند تا پول مردم به مردم بازگردد.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا