بین‌المللی

هشدار چین به آمریکا درباره ارسال تسلیحات به تایوان

سفارت پکن در واشنگتن امروز در بیانیه ای به آمریکا درباره ارسال تسلیحات به جزیره تایوان هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سفارت چین در واشنگتن امروز جمعه با هشدار به آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: پکن حق پاسخگویی به هر گونه دخالت خارجی در موضوع تایوان را برای خود محفوظ می‌داند.

سفارت چین در واشنگتن در این خصوص اعلام کرد: آمریکا باید به اصل چین واحد احترام بگذارد و همکاری نظامی و فروش تسلیحات به تایوان را متوقف کرده و به تعهداتش برای حمایت نکردن از تایوان مستقل پایبند باشد.

این در حالیست که «شی یی» (Shi Yi) سخنگوی فرماندهی رزمی منطقه شرق ارتش آزادیبخش خلق چین (PLA) پیشتر در بیانیه‌ای اعلام کرد که عبور ناوشکن «یو اس اس سمپسون» (USS Sampson) از تنگه تایوان موجب تضعیف صلح و ثبات در منطقه می‌شود.

شیء یی همچنین تاکید کرد که نیروهای منطقه فرماندهی رزمی شرق، به طور مداوم در حالت آماده‌باش هستند و از حاکمیت و امنیت کشور چین و همچنین صلح و ثبات منطقه محافظت می‌کنند.

حضور و عبور ناوهای جنگی آمریکایی در تنگه تایوان و مناطق اطراف آن، در راستای سیاست ایندوپاسیفیک ایالات متحده صورت می‌گیرد که طی آن واشنگتن تلاش می‌کند تا با تحریک مناطق جدایی طلب، از جمله تایوان، هنگ کنگ، تبت و … بهانه‌ای برای حضور نظامی در منطقه جهت به چالش کشیدن قدت روزافزون پکن ایجاد نماید.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا