گوناگون

آمریکا در آلمان به سربازان اوکراینی آموزش می‌دهد

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد، این کشور در خاک آلمان فنون به‌کارگیری تجهیزات نظامی را به سربازان اوکراینی آموزش می‌دهد. جان کربی تأکید کرد که این آموزش‌ها چندی است در آلمان شروع شده است….

آمریکا در آلمان و نقاطی دیگر سربازان اوکراینی را با چگونگی کاربرد تجهیزات نظامی آشنا می‌کند.

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا جمعه ۲۹ آوریل (۹ اردیبهشت) گفت، این آموزش‌ها که مدتی است در خاک آلمان آغاز شده شامل کاربرد هویتزرها (از ادوات توپخانه‌ای که ترکیبی از ویژگی‌های توپ جنگی و خمپاره را داراست) و سایر سیستم‌های تسلیحاتی مورد نیاز اوکراین برای دفاع در برابر روسیه است.

کربی می‌گوید، آموزش ارتش اوکراین در مناطقی خارج از این کشور، از جمله آلمان در حال انجام است که ارتش ایالات متحده آن را در همکاری با دولت آلمان انجام می‌دهد. کربی در مورد سایر نقاط آموزش این فنون اطلاعاتی نداد.

اندکی پیش از حمله روسیه به اوکراین در ۲۴ فوریه، آمریکا در اقدامی احتیاطی نیروهای ارتش خود را از اوکراین بیرون کشید. در آن زمان ۱۶۰ عضو گارد ملی فلوریدا از اوکراین خارج و به مکانی دیگر در اروپا منتقل شدند.

وظیفه این نیروها در اوکراین ارائه خدمات مشورتی به نیروهای مسلح این کشور بود. کربی می‌گوید، این گارد ملی اکنون نیز آموزش سربازان اوکراینی را دنبال می‌کند، اما نه در خاک این کشور بلکه در خارج از مرزهای آن.

به گفته او، آمریکا به نیروهای اوکراین چگونی کاربرد اسلحه و مهمات را یاد می‌دهد تا بتوانند از خود در برابر روسیه دفاع کنند.

کریستین لامبرشت، وزیر دفاع آلمان سه‌شنبه ۲۶ آوریل اعلام کرده بود، از این پس سربازان اوکراینی در خاک آلمان آموزش به‌کارگیری سامانه‌های توپخانه‌ای را فرا خواهند گرفت.

او در کنفرانسی که به ابتکار آمریکا در رامشتاین ایالت راینلد ـ فالتس برگزار شد گفت: «با دوستان آمریکایی‌مان مشترکا در این زمینه کار می‌کنیم.»
دویچه وله

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا