یادمان و رویدادها

زنده باد اول ماه مه/برای صلح و علیه جنگ مبارزه کنیم

این جنگ عادلانه نیست؛ جنگ کارگران و زحمتکشان نیست؛ بر عکس بر ضد منافع مردم زحمتکش اکراین، روسیه و سراسر جهان است. بیایید تا علیه همه جنگها در جهان و برای صلح مبارزه کنیم.

بیش از دو ماه از شروع حمله روسیه به اکراین می گذرد. این جنگ تاکنون هزاران کشته و زخمی برجای گذاشته و باعث ویرانی و آوارگی  میلیونها نفر از زحمتکشان اکراین شده است. تشدید نظامیگری ، گرانی و کمبود کا لا های اساسی در بعضی از نقاط دنیا، از دیگر پیامدهای این جنگ بوده است. ما ضمن محکوم کردن حمله روسیه به اکراین خواهان پایان دادن به این جنگ و حل و فصل اختلافات از طریق مسالمت آمیزهستیم.

امپریالیسم امریکا که بدنبال حفظ و ادامه سرکردگی خود بر جهان می باشد؛ به کمک متحدان اروپایی خود و ائتلاف نظامی آنها یعنی ناتو و نیز دولت دست نشانده اکراین، از عاملان اصلی ادامه این جنگ می باشد. پیشروی و گسترش ناتو به سمت مرزهای روسیه و محاصره این کشور علیرغم قراردادهای معتبر بین المللی، زمینه های شروع این جنگ را فراهم کرده است.

هم اکنون ارکستر بزرگی از جنگ طلبان در امریکا و اروپا، با امکانات عظیم مالی و تبلیغاتی در شیپور جنگ می دمند. آنها نیروهای مزدور و فاشیست را بسیج کرده و به اکراین می فرستند؛ به تقویت همه جانبه دولت و ارتش دست پرورده خود در اکراین مشغولند؛ بودجه های نظامی را افزایش میدهند و همزمان به تقویت و گسترش ناتو ادامه می دهند.

ناتو ابزار جنگ طلبان در سرتاسر جهان است. افعانستان، عراق، یوگسلاوی، لیبی و سوریه نمونه های آشکاری از سرشت تجاوزگری و جنک افروزی ناتو است. ناتو امنیت هیچ کشوری را تضمین نخواهد کرد؛ برعکس آنها را به ابزار ماشین جنگ خود تبدیل خواهد کرد.

ما شاهد این هستیم که چگونه سوئد به طور فزاینده ای به درگیریهایی که جهان را به لرزه در آورده است، کشیده می شود. دولت سوئد از طریق رابطه های محکم با ناتو و ساختارهای نظامی اتحادیه اروپا، سیاست های خود را به ناتو و ایالات متحده پیوند می زند. ما این روند ضد مردمی را مردود میدانیم و خواهان مبارزه با عضویت سوئد در ناتو هستیم. همه همکاری های جاری با ناتو باید متوقف شود.

این جنگ عادلانه نیست؛ جنگ کارگران و زحمتکشان نیست؛ بر عکس بر ضد منافع مردم زحمتکش اکراین، روسیه و سراسر جهان است. بیایید تا علیه همه جنگها در جهان و برای صلح مبارزه کنیم.

نه به جنگ

آری به بی طرفی (نه به عضویت در پیمانهای نظامی)

نه به ناتو

کارگران همه کشورها متحد شوید !

شبکه برای صلح و عدالت اجتماعی در گوتنبرگ سوئد:

حزب کمونیست شیلی ـ گوتنبرگ

حزب کمونیست عراق ـ گوتنبرگ                                            

حزب توده ایران ـ گوتنبرگ

حزب چپ ایران (فداییان خلق) ـ گوتنبرگ

حزب کمونیست سوئد ـ گوتنبرگ

اول ماه مه ۲۰۲۲

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا