بین‌المللی

بلاروس: اروپای شرقی برای ناتو صحنه اقدام نظامی است

وزارت دفاع بلاروس اعلام کرد که ناتو قصد دارد اروپای شرقی را صحنه مبارزه نظامی کند.

وزارت دفاع بلاروس امروز (شنبه) اعلام کرد که برنامه‌های انجام بزرگترین رزمایش مدافع اروپا نشان می‌دهد، ناتو (سازمان پیمان آتلانتیک شمالی) اروپای شرقی را به عنوان محتمل‌ترین صحنه عملیات رزمی قلمداد می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تاس، وزارت دفاع بلاروس در بیانیه‌ای اعلام کرد: «بدیهی است که پیمان آتلانتیک شمالی در حال حاضر منطقه اروپای شرقی را به عنوان محتمل‌ترین صحنه اقدام نظامی در نظر می‌گیرد.»

در همین راستا، اندکی پیش «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه، گفت که کشور‌های عضو ناتو هرکاری انجام می‌دهند تا از حصول توافق سیاسی میان مسکو و کی‌یف و تکمیل عملیات ویژه روسیه در اوکراین جلوگیری کنند.

او پیش از آن هم گفته بود روسیه هرگونه ارسال تسلیحات خارجی به اوکراین را هدف نظامی قانونی (برای نیرو‌های روسی) می‌داند.

در حال حاضر ۶۶ روز از آغاز حمله نظامی روسیه به اوکراین می‌گذرد و وزارت دفاع اوکراین می‌گوید روسیه در حال افزایش حملات خود در شرق اوکراین است.

شب گذشته وزارت دفاع روسیه اعلام کرد نیروی هوایی این کشور ۱۱۲ مورد از تأسیسات نظامی از جمله ۴ انبار تسلیحات را بمباران کردند و ۱۴۲ هواپیما، ۱۱۱ هلی‌کوپتر، ۶۳۴ هواپیمای بدون سرنشین، ۲۷۸ سامانه موشکی ضد هوایی، ۲۶۳۸ تانک و خودروی زرهی و ۳۰۴ موشک انداز نیز منهدم شد.

اما تی آرتی امروز (شنبه) نوشت، ارتش روسیه اعلام کرده است که ۱۷ مورد از تأسیسات نظامی اوکراین را با موشک مورد اصابت قرار داده است و بیش از ۲۰۰ اوکراینی نیز کشته شدند.

ارتش اوکراین هم اعلام کرد هواپیما‌های روسی به حملات خود به ماریوپل با تمرکز بر کارخانه فولاد آزوفستال ادامه دادند. ارتش اوکراین کنترل ۴ شهرک در منطقه خارکیف را دوباره به دست گرفت.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا