ورزشی

وضعیت تیم ملی بوکس به روایت بوکسورها/ همه چیز ظاهرا خوب است!

تعدادی از ملی‌پوشان بوکس ایران که این روزها از شرایط حاکم بر اردوها ناراضی هستند، به انتقاد از عملکرد فدراسیون و تمجید از حمایت‌های همه جانبه سرمربی تیم ملی پرداختند.

به گزارش ایسنا، بدون شک تیم ملی بزرگسالان هر رشته ورزشی ویترین فدراسیون مربوط به آن رشته محسوب می‌شود و کسب نتایج خوب نشان دهنده روند خوب آن فدراسیون است. اتفاقی که در یک سال گذشته برای بوکس ایران رخ داد و اهالی این رشته شاهد مدال‌های متعدد در مسابقات بین‌المللی متعدد بودند.

با همه این صحبت‌ها اما هیچگاه نمی‌توان متصور شد که تیم ملی بوکس ایران بدون حاشیه و مشکل باشد. برخی از این حواشی و نارضایتی‌ها که در گذشته وجود داشته، همچنان نیز در بین ملی‌پوشان بوکس دیده می‌شود و به نظر یکسری حواشی قابل تامل نیز در بین ملی‌پوشان مطرح می‌شود.

با وجود اینکه دوست داران بوکس بارها شاهد اعلام رضایت برخی ملی‌پوشان از شرایط فعلی تیم ملی بوده‌اند، اما به نظر می‌رسد که شرایط آنطور که گفته می‌شود هم رضایت بخش نیست و نیاز است تا فدراسیون بوکس بیش از پیش به فکر ورزشکاران خود باشد؛. اتفاقی که قطعا می‌تواند در پیشرفت بیشتر بوکس ایران تاثیر مثبت داشه باشد.

در راستای همین نارضایتی‌ها، چند تن از ملی‌پوشان بوکس ایران از ایسنا درخواست کردند تا بدون ذکر نام آن‌ها، چند مورد از مشکلات اردوی تیم ملی را گوشزد کنند تا شاید رئیس فدراسیون به این موضوعات بیشتر توجه کند.

اظهارات برخی از ملی‌پوشان بوکس:

هر پاراگراف، صحبت‌های یک بوکسور تیم ملی است

– افطاری دادن تصمیم خوبی بود، اما با این کارها مشکلات تیم ملی برطرف نمی‌شود. واقعا شرایط در اردوها خوب نیست و اگر هم اتفاق خوبی رخ می‌دهد واقعا بخاطر تلاش‌های زیاد سرمربی تیم ملی است. همین پیراهن‌هایی که الان ملی‌پوشان به تن کرده‌اند هم توسط او تهیه شده است. فدراسیون به فکر نیست. ورزش هم شغل محسوب می‌شود و ما از خانواده خود می‌زنیم که در اردوها شرکت می‌کنیم. منبع درآمد ورزشکاران اردو و جوایز است، فدراسیون ما هم که پول ندارد و اگر آقای استکی نباشد، شرایط خیلی بدتر از قبل می ‌شود.

– ما از ابتدای اردو تا الان حقوقی دریافت نکرده‌ایم و اینکه می‌گویند حقوق‌ها سر وقت پرداخت شده است اصلا درست نیست. ما نمی‌توانیم به راحتی این موارد را در رسانه‌ها مطرح کنیم چون باعث ناراحتی می‌شود، لطفا این موارد را گوشزد کنید. می‌خواهند از قهرمانان تجلیل کنند، اما واقعا این تجلیل برای ما نیست و حقیقت چیز دیگری است.

– به هیچ عنوان شرایط مالی تیم ملی خوب نیست. اگر پولی یا جوایزی به بوکسورها داده می‌شود همگی از طرف آقای صالحی است و او نیز تنها به دلیل رفاقتی که با استکی دارد چنین لطفی در حق بوکسورها می‌کند. امیدوارم حال آقای صالحی نیز هر چه سریع‌تر بهبود یابد چون خیلی کمک حال ما بوده‌اند. واقعا نمی‌شود راحت صحبت کنیم چون می‌دانیم باعث ناراحتی است، اما این‌ موضوعات واقعیت‌های تلخی است که تا مطرح نشود، حل نمی‌شود. البته ما سال‌ها است می‌گوییم و کسی فکری به حال ما نمی‌کند.

– درباره لیگ هم باید تصمیمات درستی بگیرند. ما که در اردو شرایط مالی خوبی نداریم، اما لطفا مسئولان فدراسیون لیگ خوبی برگزار کنند تا شاید کمک خرجی برای بوکسورها باشد. واقعا منبع درآمد ما در ورزش همین لیگ، جوایز و حقوق در اردوها است که متاسفانه اصلا حقوقی دریافت نمی‌کنیم. همین الان کاپیتان تیم ملی که شیفت کاری‌اش بود، بعد از خوردن تنها یک چای و یک کف دست نان مراسم را ترک کرده و سرکار رفت که اصلا اتفاق جالبی برای ورزشکار یک فدراسیون المپیکی نیست.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا