ورزشی

کسب یک مدال طلا و دو نقره کاراتهٔ ناشنوایان در بازی‌های المپیک

در بازی‌های المپیک ناشنوایان که در کاشیاس دوسول برزیل در حال برگزاری است، بیتا جواهری و زینب حسن‌پور موفق به کسب مدال نقره و میلاد صادق‌زاده اولین مدال طلای کومیته انفرادی مردان را کسب کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا به برزیل، بیتا جواهری پس از کسب مدال نقره المپیک در رشته کومیته انفرادی زنان بازی‌های المپیک ناشنوایان در برزیل گفت: به نظر من سطح مسابقات در وزن مثبت ۶۸ کیلوگرم بالا نبود و برای کسب مدال طلا نیز هیچ استرسی نداشتم. من برای کسب طلا در المپیک حاضر شده بودم اما به ویدئوچک باختم.

او در پاسخ به این پرسش که چقدر از عملکردش در این مسابقات راضی بود، اظهار کرد: من از عملکرد خودم بسیار راضی بودم و معتقدم مدال نقره‌ام تا حد طلا برای من ارزشمند است.

جواهری درباره این پرسش که قصد خداحافظی از این رشته را دارد یا نه، افزود: یکسال است که ازدواج کرده‌ام و در طی این مدت حتی به مدت یک ماه در کنار همسرم نبودم. دوست دارم بعد از این بیشتر به زندگی شخصی خود بپردازم تا به ورزش حرفه‌ای.

زینب حسن‌پور نیز پس از کسب مدال نقره کومیته انفرادی در وزن منهای ۵۵ کیلوگرم اظهار کرد: دوست داشتم در این بازی‌ها طلا بگیرم اما تمرکز کافی برای کسب طلا نداشتم.

او گفت: معتقدم برای کسب طلا باید تمرین بیشتری انجام می‌دادم؛ در حالی که تنها با هشت ماه تمرین در این رویداد مهم حضور پیدا کردم و از تمرکز کافی برخوردار نبودم.

این بانوی کاراته‌کای ناشنوا در پایان افزود: برای موفقیت در آینده باید تلاش بیشتری داشته باشم تا در المپیک آینده به مدال طلا دست پیدا کنم.

کسب اولین مدال طلا در کاراته ناشنوایان

در دومین روز از بازی‌های المپیک ناشنوایان که در کاشیاس دوسول برزیل در حال برگزاری است، میلاد صادق‌زاده اولین مدال طلای کومیته انفرادی مردان را کسب کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا به برزیل، در دومین روز از بازی‌های المپیک ناشنوایان که در کاشیاس دوسول برزیل در حال برگزاری است، میلاد صادق‌زاده در کومیته انفرادی وزن منهای ۶۰ کیلوگرم در دور اول ایتالیا را شش بر یک شکست داد و در دور دوم ۱۰ بر دو برابر ژاپن به پیروزی رسید و فینالیست شد.

او در فینال حریف اوکراینی خود را هفت بر سه شکست داد و اولین مدال طلا کاراته مردان را به نام خود ثبت کرد.

میلاد صادق‌زاده در المپیک ترکیه نیز در کومیته انفرادی موفق به کسب مدال طلا شده بود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا