ورزشی

طلای کومیته تیمی زنان برای ناشنوایان ایران

بازیهای المپیک‌ ناشنوایان - برزیل

کومیته تیمی زنان ایران در بازی‌های المپیک ناشنوایان برزیل به مدال طلا دست یافت.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا به برزیل، در سومین روز بازی‌های المپیک ناشنوایان که در کاشیاس دوسول برزیل در حال برگزاری است، تیم ملی کاراته بانوان با ترکیب مهناز حسن‌زاده، بیتا جواهری و زینب حسن‌پور، حکیمه زکی‌زاده و سارا ادریا در بخش کومیته (مبارزه) بازی‌های المپیک ناشنوایان بعد از پیروزی برابر اوکراین در دیدار پایانی برابر ترکیه به مدال طلا المپیک دست یافت.

کاراته‌کاهای ایران در مجموع دو مدال طلا (میلاد صادق‌زاده در وزن منهای ۶۰ کیلوگرم و کومیته تیمی بانوان)، دو مدال نقره (زینب حسن‌پور در وزن منهای ۵۵ کیلوگرم و بیتا جواهری در وزن به اضافه ۶۸ کیلوگرم) و پنج مدال برنز (کومیته تیمی مردان، مژده مردانی در کاتای انفرادی، حکیمه زکی‌زاده و سارا ادریا در اوزان منهای ۵۰ کیلوگرم و منهای ۶۸ کیلوگرم و حسین تبرته فراهانی در وزن به اضافه ۸۴ کیلوگرم) از بازی‌های المپیک ۲۰۲۱ ناشنوایان در برزیل کسب کردند.

بیست و چهارمین دوره رقابت‌های المپیک ۲۰۲۱ ناشنوایان با شرکت بیش از چهار هزار ورزشکار از ۸۰ کشور دنیا، از ۱۱ اردیبهشت به میزبانی کاشیاس دو سول برزیل آغاز شده و تا ۲۵ اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

کاروان اعزامی ناشنوایان کشورمان در هشت رشته ورزشی فوتبال، جودو، کاراته، تیراندازی، والیبال ساحلی، دوومیدانی، تکواندو، کشتی آزاد و فرنگی در این رقابت‌ها شرکت کرده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا