گوناگون

زلنسکی گیلاس روی کیک اروپاست و خواهان جنگ بود و به اندازه آمریکا، اروپا، و ناتو، و پوتین در شروع این جنگ مقصر است

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا می‌توانست به جای تحریک این درگیری، کارهای بیشتری برای جلوگیری از وقوع آن انجام دهد. تجلیل از زلنسکی به دست رهبران غربی غیرمسئولانه است زیرا آنها به جای تمرکز بر مذاکرات پشت درهای بسته برای توقف جنگ، جنگ را تحریک می‌کنند….

دیدم که رئیس‌جمهوری اوکراین بعد از سخنرانی‌اش مورد تشویق و تمجید تمام حضار در پارلمان اروپا قرار گرفت. این مرد به اندازه پوتین مسوول این جنگ است. چون در این جنگ، فقط یک فرد گناهکار نیست. بایدن و رهبران اتحادیه اروپا در انجام مذاکرات کافی با روسیه، پیش از آغاز حمله به اوکراین در فوریه، ناکام ماندند. ایالات متحده نفوذ سیاسی زیادی دارد و بایدن می‌توانست جلوی این جنگ را بگیرد نه اینکه آن را تحریک کند. بایدن می‌توانست با یک هواپیما برود مسکو تا با پوتین صحبت کند. این رویکردی است که شما از یک “رهبر” انتظار دارید. ایالات متحده و اتحادیه اروپا می‌توانستند با بیان اینکه اوکراین نمی‌تواند عضو ناتو شود، جلوی این حمله را بگیرند. پوتین نباید به اوکراین حمله می‌کرد اما این فقط پوتین نیست که مقصر و گناهکار است. آمریکا و اتحادیه اروپا هم گناهکار هستند.

لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا رئیس‌جمهور پیشین برزیل معتقد است که زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین مایل بود کشورش را وارد جنگ کند. داسیلوا که از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰ رئیس‌جمهور بود، گفت: زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین ،  جنگ می‌خواست. اگر جنگ نمی‌خواست، کمی بیشتر مذاکره می‌کرد. هیچ کس در تلاش برای کمک به ایجاد صلح نیست. در حال تحریک نفرت علیه پوتین هستند، این مسائل را حل نمی‌کند! باید به توافق رسید. شما این مرد [زلنسکی] را تشویق می‌کنید، و بعد او فکر می‌کند که گیلاس روی کیک شماست (تکمیل‌کننده است). قبول، تو کمدین خوبی بودی. اما اجازه ندهیم که برای نمایشت در تلویزیون جنگ کنیم. رئیس‌جمهور اوکراین را نمی‌شناسم اما فکر می‌کنم رفتار او عجیب است. به نظر می‌رسد او بخشی از نمایش است. او صبح، ظهر و شب در تلویزیون است. او در پارلمان انگلیس، آلمان، فرانسه و ایتالیا حضور دارد، گویی در حال انجام یک کارزار سیاسی است. او باید پای میز مذاکره باشد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا