گوناگون

هر دم از این باغ بری می رسد: مالک تک ماکارون؛ از غسل دادن مصباح یزدی تا احتکار و گرانفروشی

رضا مطلبی کاشانی، مالک تک ماکارون و چندین شرکت و موسسه عظیم است. او ارتباطات ویژه ای با مسوولان عالی رتبه و روحانیون سرشناس دارد به گونه ای که برخی اصولگرایان با تو در تو خواندن این روابط، نسبت به هر گونه ارتباط با این فرد هشدار داده اند….

از جمله احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بعد از ماجرای غسل مصباح یزدی درباره او نوشته بود: افرادی که در لباس تاجران خیّر و متدیّن به دنبال نفوذ بر علما و مسئولان هستند فارغ از آنکه، کار خیری که از عایدی غصب املاک دیگران یا اجاره موقوفات به ثمن بخس صورت گیرد را چه سود، حتی اگر نگهداری از صدها کودک معلول یا ساخت حوزه های علمیه باشد و بدتر آنکه پای چنین افرادی را به تمشیت امور در آستان مقدس علی بن موسی الرضا (ع) نیز باز نماید.

اشاره به تمشیت امور آستان امام رضا به عضویت این شخص در هیات امنای این حرم مطهر است!

سخنان آخوند صدیقی را بخوانید: ” مصباح یزدی را در خانه غسل دادند و کسی غسل داد که آخوند حق شناس را غسل داده بود؛ دامادِ داماد ایشان آقای دکتر محمدی جزو مریدان حق شناس بود او تعریف کرد آخوند جاودان به ما پیام داد که اگر از آقای مصباح یک کرامتی دیدید به ما بگویید.

غسال روایت می کند وقتی این پیام را دریافت کردم آرزو کردم که ای کاش مصباح در آن دنیا شفاعتی بکند. تا این آرزو را کردم دیدم مصباح چشمانشان را باز کردند و یک نگاه مهربانانه‌ای کرد و دوباره چشمانش را بست.”

این ادعای مطلبی کاشانی به حدی عجیب بود و موجب واکنش های فراوانی شد که صدیقی چند روز بعد به خاطر بازنقل این خاطره کذایی، عذر خواهی کرد: “آن مطلب خیلی دقیق نبود، چون شاید آن غسال هم خیلی دقیق نبود. نقل شده بود و ما هم نقل را بازگو کردیم. از اینکه این نقل را ما نقل کردیم بین خودم و خدا شرمنده‌ام. از آیت‌الله مصباح شرمنده‌ام و از شما مومنان که گاهی ما باعث می‌شویم که به شما زخم‌زبان بزنند هم شرمندگی دارم. از امام زمان هم عذرخواهی می‌کنم. اعلان شرمندگی و انفعال دارم. ”

گرانفروشی میلیاردی!

یاشار سلطانی، خبرنگار ضد فساد، اخیراً سندی منتشر کرد که نشان می دهد شرکت تک ماکارون بیش از ۷۷ میلیارد تومان گرانفروشی کرده است.

یک روز بعد از این افشاگری بود که سازمان تعزیرات حکومتی بدون آن که از شرکت خاصی نام ببرد اعلام کرد که یک شرکت تولید ماکارونی در استان البرز که به صورت گسترده دست به گرانفروشی زده بود، به ۳۸۰ میلیارد تومان جریمه محکوم شده است. الببه طبق اعلام این سازمان، رای صادره در مرحله بدوی است و هنوز نهایی نشده است.

هنوز خبر این گرانفروشی دهها میلیارد تومانی داغ بود که خبر رسید با گران شدن قیمت ماکارونی، این کارخانه ۶۷۰ تن ماکارونی را احتکار و حتی از بازار جمع کرده است تا مجدد با قیمت های جدید و بسیار بالاتر به فروش برساند!

جالب است که طبق اعلام خبرگزاری رسمی دولت، این شرکت نه تنها خود احتکار کرده، بلکه به عنوان لیدر بازار ماکارونی ایران، در اقدامی بی شرمانه با شرکت های دیگر نیز لابی کرده و از آنها خواسته در این شرایط که قیمت ماکارونی افزایش یافته و از سبد غذایی بسیاری از مردم در حال حدف شدن است، از عرضه محصول به بازار خودداری کنند!

این احتکار و گرانفروشی و لابی گری علیه مردم، آن هم درشرایطی که میلیون ها ایرانی در فقر مطلق به سر می برند، در حالی است که مالک این شرکت، با ظاهری مذهبی، خود را فردی متدین و خیّر جلوه می دهد!

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا