زحمتکشان

تجمعِ «کلاه سفیدها»؛ کلاه ‌سفیدها خواستار تبدیل وضعیت و عقد قرارداد دائم شدند

در سال ۱۳۹۸ الی ۱۴۰۰ با بسیاری از اپراتورهای شاغل در پستهای انتقال برق (به تعداد ۷۶۱۰ نفر) قرارداد کارگری دائم طبق ماده ۱۲۴ قانون مدیریت خدمات کشوری منعقد شد؛ با توجه به اینکه محیط کار و وظایف همکاران مذکور با مشاغل اپراتور و مسئول پست با قرارداد کارمند پیمانی و رسمی (که حدود ۷۵۰ نفر می‌باشیم) یکسان است لذا ادامه اشتغال برای مشاغل فوق به صورت قرارداد کارمند رسمی یا کارمند پیمانی اشتباه و غیر قانونی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، امروز (هفدهم اردیبهشت) جمعی از کلاه سفیدهای وزارت نیرو مقابل دفتر مرکزی سازمان امور اداری و استخدامی کشور تجمع کردند.

این نیروهای پیمانکاری خواسته‌های خود را اینگونه مطرح کردند: با استناد به ماده ۱۲۴ قانون مدیریت خدمات کشوری، مطابق ابلاغیه شماره ۱۱۴۹۵۸۷ مورخ ۱۲/۰۲/۱۳۹۶ و نامه شماره ۱۱۹۲۱۸۶ مورخ ۰۸/۰۳/۱۳۹۶ سازمان اداری و استخدامی به وزارت نیرو، مشاغل اپراتور و مسئول پست در زمره مشاغل کارگری هستند. همچنین با توجه به اینکه ما شاغلان مشاغل فوق از طریق آزمون‌های استخدام سراسری وزارت نیرو در شرکتهای برق منطقه‌ای جذب شده‌ایم و کلیه مراحل آزمون علمی، مصاحبه عملی و فرآیند هسته گزینش را با موفقیت سپری کرده‌ایم، دارای پست‌های سازمانی مصوب هستیم. حال با توجه به اینکه تمامی مراحل استاندارد آزمونهای استخدامی را طی کرده‌ایم، باید مجوز استخدامی تمامی کارمندان پیمانی و رسمی در مشاغل اپراتور و مسئول پست توسط سازمان اداری و استخدامی و تبدیل وضعیت از کارمندی به کارگری دائم، صادر شود.

این نیروها ادامه دادند: یکی از دغدغه‌های اصلی دولت و مجلس شورای اسلامی در رابطه با اجرای عدالت، طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت است اما این طرح هنوز به نتیجه نرسیده و ما جمعی از اپراتورهای شرکت‌های برق منطقه‌ای که به صورت ۲۴ ساعته مشغول خدمت به مردم عزیز ایران هستیم، از این قاعده مستثنی شده‌ایم.

نماینده اپراتورها گفت: در سال ۱۳۹۸ الی ۱۴۰۰ با بسیاری از اپراتورهای شاغل در پستهای انتقال برق (به تعداد ۷۶۱۰ نفر) قرارداد کارگری دائم طبق ماده ۱۲۴ قانون مدیریت خدمات کشوری منعقد شد؛ با توجه به اینکه محیط کار و وظایف همکاران مذکور با مشاغل اپراتور و مسئول پست با قرارداد کارمند پیمانی و رسمی (که حدود ۷۵۰ نفر می‌باشیم) یکسان است لذا ادامه اشتغال برای مشاغل فوق به صورت قرارداد کارمند رسمی یا کارمند پیمانی اشتباه و غیر قانونی است. به همین دلیل، خواستار تبدیل وضعیت و تبدیل شدن به کارگر دائم، در کوتاه‌ترین زمان ممکن هستیم.

به گفته‌ی آن‌ها، پیرو تجمع صنفی در تاریخ ۲۳/۰۹/۱۴۰۰ مقابل وزارت نیرو و تشکیل جلسه با مسئولان وزارتخانه مشخص شد که وزارت نیرو با این درخواست موافق است و انجام آن را سبب کوچک‌سازی دولت و منوط به موافقت سازمان اداری و استخدامی می‌داند اما متاسفانه بعد از گذشت ۵ ماه از این درخواست قانونی و پیگیری‌های حضوری توسط همکاران با مسئولین وزارت نیرو و شرکت توانیر، هنوز اقدام عملی در این زمینه انجام نشده است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا