ویدئو

برخورد خشن و زننده‌ نیروی انتظامی با یک خانم/فیلم

ویدئویی از برخورد خشن و تحقیرکننده پلیس با یک دختر جوان به بهانه آنچه «بدحجابی» گفته می‌شود، در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که ضمن اینکه بازتاب وسیعی داشت، بسیار بحث‌برانگیز نیز شده است.

مقام زن در جمهوری اسلامی!

تصاویر دردناک و متأثرکننده این ویدیو واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی را به دنبال داشت و در فضای مجازی باعث به وجود آمدن یک خشم عمومی شد. برخی از کاربران این ویدیو را تداعی‌گر دستگیری مجرمان خطرناک در فیلم‌های پلیسی و هالیوودی عنوان کردند. برخی دیگر گفتند حتی اگر جدی نگرفتن حجاب را جرم تلقی کنیم و دختر به‌اصطلاح بدحجاب را مجرم! پس حقوق مجرم چه می‌شود؟ مگر نه اینکه مجرمان نیز از حق‌وحقوقی برخوردار هستند! آیا دیده شدن چند تار موی سر آن دختر برای کشور هزینه دارد یا رفتار خشونت‌آمیز مأمور پلیس؟

عده‌ای دیگر با اشاره به افزایش زورگیری و سرقت در کشور پرسیده‌اند آیا اقتدار پلیس صرفاً در برخورد با دختر و پسرهای کم‌حجاب، رقصنده و. اعمال می‌شود؟ پس برخورد با مجرمین واقعی چرا انجام نمی‌گیرد، چرا روزبه‌روز به آمار دزدی، خفت‌گیری‌ و ناامنی‌های جامعه اضافه می‌شود؟ کاش پلیس در برخورد با متخلفان و مفسدین اقتصادی نیز این‌گونه جدی عمل می‌کرد؟/همدلی

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا