دیدگاه‌ها

 نیلی شکایت کرد، طائب معذرت خواست

برادر داماد رئیس‌جمهوری ایران، در واکنش به اظهارات رئیس قرارگاه عمار کە او را به عنوان عامل پشت پرده حملات به محمدباقر قالیباف معرفی کرده بود به دادگاه شکایت برد. مهدی طائب عذرخواهی کرده و گفته که سخنانش تقطیع شده‌اند.

پس‌لرزه‌های “سیسمونی‌گیت”

میثم نیلی، برادر داماد ابراهیم رئیسی ادعای مهدی طائب در مورد نسبت دادن افشای جزئیات سفر خانواده محمدباقر قالیباف به ترکیه، بە خود را کذب محض خواند و بە دادگاه شکایت برد. در همین حال رئیس قرارگاه عمار گفت فایل صوتی اظهاراتش تقطیع شدە و از میثم نیلی معذرت خواست.

بر اساس فایلی صوتی کە رسانه‌های فارسی زبان خارج از ایران منتشر کردە بودند، مهدی طائب، در یک جلسه خصوصی کە گفتە می‌شود با فرماندهان سپاه پاسداران بودە، میثم نیلی، مدیرمسئول رجانیوز و برادر داماد ابراهیم رئیسی را عامل افشای سفر خانواده قالیباف به ترکیه موسوم به “سیسمونی گیت” معرفی کرد.

شنبه ١٧ اردیبهشت، وکیل نیلی در گفت‌وگو با رسانه‌ها اعلام کرد کە موکلش سخنان طائب را کذب محض می‌داند و در دادسرای ویژه روحانیت تهران شکایت خود را ثبت کردە است.

میثم نیلی، برادر مقداد نیلی داماد رئیس جمهوری ایران و صاحب امتیاز و مدیر مسئول وب‌گاه خبری “رجا نیوز” است. این وب‌گاه منتسب به جناح تندرو اصول‌گرایان است کە در گذشتە از محمود احمدی‌نژاد و مصباح یزدی حمایت می‌کرد.

پس از انتشار این فایل صوتی که حاشیە‌های زیادی به همراه داشت، مهدی طائب به رسانه‌ها گفت، به دلیل “سوءبرداشت هدفمند رسانه‌های ضدانقلاب” از اظهاراتش، از میثم نیلی عذرخواهی می‌کند.

او با تائید غیر مستقیم اصالت فایل صوتی، آن را تقطیع شدە خوانده و گفتە است: «به هیچ عنوان نگفتم آقای میثم نیلی، این سفر را لو داده یا پشت پرده آن بوده است؛ این ادعا بخشی از سوال یکی از حاضرین بود که بنده برای پاسخ، ابتدا سوال را تکرار و سپس پاسخ گفتم.»

طائب البته دفاع از قالیباف را ادامه داده و تاکید کردە کە “جریانی” به صورت هدفمند کار تخریب رئیس مجلس را به پیش می‌برند.

او در فایل صوتی مربوطه گفته بود: «عدالت‌خواهان، جبهه پایداری، حامیان احمدی‌نژاد، و اصلاح‌طلبان دست به دست هم داده‌اند که قالیباف بار دیگر رئیس مجلس نشود.»

انتخابات هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ایران، هر سال در خرداد ماه برگزار می‌شود.

بحث پیرامون سفر خانواده قالبیاف به ترکیه با توییت‌های وحید اشتری، از جریان موسوم به “عدالت‌خواه” به شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها راه یافت.

اشتری تصاویری از همسر، دختر و داماد محمدباقر قالیباف را در حال بازگشت از ترکیه در فرودگاه تهران با وسایل زیاد منتشر کرد. این خبر جنجالی در افکار عمومی ایجاد کرد و قالیباف و شعارها و مدعاهای او پیرامون اقتصاد مقاومتی را زیر ضرب برد.

قالیباف پس از سکوتی دو هفته‌ای، سرانجام به این ماجرا واکنش نشان داد و در جلسه‌ای غیررسمی با شماری از نمایندگان، این اقدام را “پروژه تخریب سیاسی خود و مجلس انقلابی” خواند./دویچه وله

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا