اخبار

جو شدید امنیتی در خوزستان؛ بازداشت ده ها معترض در پی اعتراضات خیابانی علیه گرانی

بر اساس گزارش‌های انتشار یافته، اعتراض های مردمی علیه گرانی در کشور شروع شده و در استان خوزستان اعتراض های صورت گرفته با واکنش نیروهای امنیتی و سرکوبگر رژیم ولایت ‌فقیه روبه‌رو بوده است….

در پی انتشار فراخوانی مبنی بر تجمع و اعتراض به افزایش قیمت نان در رسانه ها، در شماری از شهرهای خوزستان جو امنیتی برقرار شد. گفته می شوددستکم ۲۰ شهروند در سوسنگرد توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. همچنین در شهرستان ایذه تجمعات اعتراضی برگزار شده است.
به گزارش رویداد۲۴ به نقل از منابع محلی از خوزستان در سه شهر ایذه، سوسنگرد و شادگان اعتراضاتی صورت گرفته که با واکنش نهادهای نظامی مواجه شده است.

گزارش‌ها حاکی است که در برخی مناطق نیز صدای تیراندازی نیز شنیده شده است. در برخی مناطق نیز سرعت اینترنت قطع شده یا به شدت کاهش یافته است.

هرانا هم در خصوص این خبر نوشت: روز جمعه ۱۶ اردیبهشت ماه، در پی انتشار فراخوانی مبنی بر تجمع و اعتراض به افزایش قیمت نان در رسانه ها، در شماری از شهرهای خوزستان جو امنیتی برقرار شد. در همین زمینه، شب پنجشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه دستکم ۲۰ شهروند در سوسنگرد توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. همچنین گفته میشود که در شهرستان ایذه تجمعات اعتراضی برگزار شده است.

شب پنجشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه دستکم ۲۰ شهروند در شهرستان سوسنگرد توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند. تا لحظه تنظیم این گزارش از هویت شهروندان بازداشتی اطلاعی در دسترس نیست.

همچنین گفته میشود که در شهرستان ایذه تجمعات اعتراضی برگزار شده و با سرکوب و برخورد ماموران همراه بوده و از گاز اشک آور نیز استفاده شده است. گزارش‌ها حاکی از اختلال گسترده در سرعت اینترنت و قطعی اینترنت تلفن همراه بوده است.

لازم به ذکر است؛ طی روزهای گذشته خبر افزایش قیمت نان و همچنین سهمیه ای شدن فروش آن با واکنش گسترده کاربران شبکه های اجتماعی همراه بوده است.

در شبکه های اجتماعی هم ویدئو هایی منتشر شده است که نشان میدهد به سوی مردم تیراندازی میشود.

مردم شعار میدادند : « توپ تانک فشفشه خامنه ای کشته شه» ، « توپ تانک فشفشه آخوند باید گم بشه» ، « مرگ بر خامنه ای، مرگ بر رئیسی » .
بر اساس این گزارشات این تظاهرات همچنان بصورت پراکنده ادامه دارد. اوج‌گیری دوبارهٔ اعتراض های مردم جان به لب رسیده از جمله در استان خوزستان، از بحران علاج‌ناپذیر رژیمی ضد مردمی و ضد انسانی‌ای که امروز به‌باور اکثریت قریب به‌اتفاق مردم میهن‌مان سد اساسی راه پیشرفت و استقرار آزادی، دموکراسی و عدالت اجتماعی در ایران است حکایت می‌کند. ضرورت ابراز همبستگی‌ای مردمی و هماهنگ و به‌چالش طلبیدن همگانی رژیم که درواقع فلج کردن چرخ‌های دستگاه‌های حکومتی است یگانه تدبیر گشودن راه به گذار از حکومتی است که ادامه آن مترادف ادامهٔ فاجعه، فقر، محرومیت، و بدبختی در کشور است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا