بین‌المللی

مولداوی: برای سناریوهای بدبینانه آمادگی داریم

رئیس جمهور مولداوی گفت اگرچه خطر قریب الوقوعی در ارتباط با جنگ اوکراین کشورش را تهدید نمی کند، اما برنامه ریزی برای سناریوهای بدبینانه در حال اجراست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، رئیس جمهور مولداوی می گوید کشورش خود را برای سناریوهایی بدبینانه در خصوص تشدید ناآرامی ها در ارتباط با جنگ اوکراین آماده می کند.

مایا ساندو روز چهارشنبه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با رئیس شورای اروپا گفت مولداوی با وجود تحرکات جدایی طلبان در روزهای اخیر، هیچ تهدید قریب‌الوقوعی مبنی بر ناآرامی‌ها شاهد نبوده است. اما ما برای سناریوهای بدبینانه برنامه‌ریزی می‌کنیم.

ساندو در پاسخ به این سوال که آیا نگران ناآرامی در روزهای آینده است یا خیر، گفت: هیچ تهدید قریب‌الوقوعی در آینده نزدیک نمی‌بینیم، اما برنامه‌های اضطراری برای چنین سناریوهایی داریم که کمتر خوش بینانه هستند.

رئیس جمهور مولداوی ابراز امیدواری کرد پلیس برای اطمینان از ثبات هر اقدامی که لازم باشد، انجام می دهد.

چارلز میشل، نیز در این نشست مطبوعاتی گفت اتحادیه اروپا در حال بررسی حمایت نظامی بیشتر از مولداوی در سال جاری است، اگرچه او از ارائه جزئیات خودداری کرد.

دولت ساندو در سوم مارس سال جاری، یک هفته پس از حمله روسیه به اوکراین، درخواست پیوستن به اتحادیه اروپا را مطرح کرد. اواخر ماه آوریل، منطقه جدا شده از مولداوی (ترانس نیستریا) که هم مرز با اوکراین است، هدف چند انفجار قرار گرفت. در پی این انفجارها که مقر وزارت امنیت دولتی منطقه ترانس نیستریا را لرزاند، نگرانی ها مبنی بر گسترش جنگ در این منطقه هم مرز با اوکراین بالا گرفت.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا