بین‌المللی

لاوروف: مصادره اموال روسیه به نفع اوکراین، سرقت نام دارد

وزیر خارجه روسیه، تلاش اتحادیه اروپا برای توقیف اموال این کشور و واگذاری آن به اوکراین را غارت ارزیابی کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه امروز سه شنبه اظهارات مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در خصوص مصادره اموال مسکو به نفع اوکراین را سرقت توصیف کرد.

لاوروف که در الجزایر حضور دارد، امروز اعلام کرد: می توانید اینکار را سرقت بنامیم، چیزی که آنها حتی آن را پنهان نمی کنند. مواضع اتحادیه اروپا در قبال بحران اوکراین، موضعی است که آمریکا به آن تحمیل کرده است.

وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که مسکو تمام تلاش خود را بکار می گیرد تا اجازه ندهد جهان تک قطبی شکل گیرد.

وزیر خارجه روسیه ضمن تمجید از موضع اتحادیه عرب در قبال اوکراین، افزود: ما از موضع مجمع کشورهای صادرکننده گاز برای اجرای توافقات حمایت می کنیم. معتقدیم که موضع یکپارچه اعراب در اتحادیه عرب در قبال بحران اوکراین متعادل و عینی است.

لاوروف همچنین از موضع الجزایر در قبال بحران اوکراین قدردانی کرد و یادآور شد: جزئیات عملیات نظامی در منطقه دونباس را به اطلاع طرف الجزایری رساندیم.

وزیرخارجه روسیه درباره دستاوردهای سفر به الجزایرگفت: ما در مورد هماهنگی بیشتر بین دو کشور در نهادهای مختلف از جمله اوپک پلاس گفتگو کردیم و از توسعه روابط دوجانبه خود با الجزایر خرسندیم.

روز دوشنبه «جوزف بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیشنهاد کرده بود که اعضای اتحادیه اروپا باید ۳۰۰ میلیارد دلار دارایی های مسدود شده روسیه را مصادره و پول آن را صرف بازسازی اوکراین کنند.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا