ورزشی

راهیابی ۵ کشتی‌گیر به فینال بازی‌های المپیک ناشنوایان

در ادامه بازی‌های المپیک ناشنوایان که در شهر کاشیاس دوسول برزیل در حال برگزاری است، ۵ فرنگی‌کار روز سه‌شنبه، ۲۰ اردیبهشت به فینال این رقابت‌ها راه یافتند.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا به برزیل، در ادامه بازی‌های المپیک ناشنوایان که در شهر کاشیاس دوسول برزیل در حال برگزاری است، امروز سه‌شنبه ۲۰ اردیبهشت، فرنگی‌کاران ناشنوا در اوزان مختلف به مصاف حریفان خود رفتند که در پایان رقابت‌های امروز،  ۵ کشتی‌گیر به فینال راه پیدا کردند و ۳ کشتی‌گیر برای کسب مدال برنز باید در شانس مجدد رقابت کنند.

در این رقابت‌ها شیرزاد مهکی فرنگی‌کار وزن ۸۲ کیلوگرم در دور اول استراحت داشت، دور دوم ۹ بر ۱ نماینده هند را شکست داد، اما در دور سوم برابر حریفی از ترکیه دیدار را ۵ بر ۲ واگذار کرد و از راهیابی به فینال بازماند.

وی فردا چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت در شانس مجدد برای مدال برنز رقابت خواهد کرد.

رضا اسماعیلی کشتی‌گیر وزن ۷۷ کیلوگرم در دور اول استراحت داشت، دور دوم برابر قهرمان جهان از لیتوانی با نتیجه ۶ بر ۲ دیدار را واگذار کرد و از راهیابی به فینال بازماند.

وی فردا چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت در شانس مجدد برای کسب مدال برنز رقابت خواهد کرد.

مهدی بخشی دیگر فرنگی‌کار کشورمان در وزن ۶۰ کیلوگرم در دور اول استراحت داشت، دور دوم ۹ بر صفر حریف قزاقی را شکست داد و راهی فینال شد.

اکبر صابری کشتی‌گیر وزن ۹۷ کیلوگرم دور اول استراحت داشت، دور دوم حریف اکراینی را ضربه فنی کرد و دور سوم با نتیجه ۹ بر یک قهرمان جهان از ترکیه را شکست داد و راهی فینال شد.

ابوذر ربیعی‌زاده فرنگی‌کار وزن ۸۷ کیلوگرم دور نخست استراحت داشت، دور دوم ۵ بر یک حریف آمریکایی را شکست داد و در دور سوم با نتیجه ۸ بر صفر فرنگی‌کار ارمنستانی را مغلوب خود کرد و راهی فینال شد.

علی کریمی نیز در دور اول استراحت داشت، دور دوم حریف ونزوئلایی را با نتیجه ۸ بر صفر ضربه فنی کرد و دور سوم با نتیجه ۹ بر صفر برابر حریف ارمنستانی به برتری رسید و راهی فینال شد.

محمد محبوبی کشتی‌گیر وزن ۱۳۰ کیلوگرم دور اول استراحت داشت، دور دوم برابر حریف قزاقستانی و نفر دوم جهان ۶ بر ۵ شکست خورد. وی برای کسب مدال برنز فردا چهارشنبه در شانس مجدد برای کسب مدال برنز رقابت خواهد کرد.

صادق ابوالوفایی در وزن ۵۵ کیلوگرم در دور اول حریفی از هندوستان را ۶ بر یک برد و در دور بعد با نتیجه ۸ بر یک فرنگی‌کار قرقیزستان را شکست داد و راهی فینال شد.

رقابتهای رده‌بندی و فینال فردا چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت برگزار می‌شود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا