جوانان

اعتراض های مردمی و اینترنت؛ هراس رژیم از گسترش اعتراض ها

در شبکه‌های اجتماعی ویدیوهایی منتشر شده که گفته می‌شود مربوط به اعتراضات دزفول و ماهشهر هستند. تظاهرکنندگان شعارهایی علیه سران جمهوری اسلامی سر می‌دهند. همزمان گزارش‌هایی در مورد اختلال در اینترنت منتشر شده است….

در پی اعتراضات اخیر در برخی شهرهای خوزستان، شب گذشته شرکت نت‌بلاکس که وضعیت ارتباط اینترنتی کشورها را رصد می‌کند، گزارش داد: داده‌ها نشان از فروپاشی مختصر اتصال بین‌المللی قابل مشاهده در ارائه‌دهنده اینترنت رایتل در ایران و هم‌چنین وخامت سایر ارائه‌دهندگان تلفن همراه و ثابت دارد. کاهش سرعت ممکن است جریان آزاد اطلاعات را در میان اعتراضات محدود کند.

کیهان و نقش این روزنامه متعلق به ولی فقیه  امروز با درج مطلبی تحت عنوان، «باید فضای مجازی را محدود کرد» ترس و وحشت نظام از تأثیرگذاری آن بر مردم حان به لب رسیده  آنهم در شرایط انفجاری جامعه را ابراز کرد.

این منبع حکومتی نوشت: حضور به اندازه، هدفمند و کنترل‌شده در فضای مجازی و استفاده کاربردی از تکنولوژی‌های روز تلفن همراه موضوعی پذیرفته شده و واضح است اما مشکل از آنجایی شروع می‌شود که این روزها بسیاری از افرادی که مشتری فضای مجازی هستند، بیش از حد نیاز یا ضرورت و بدون این‌که هدف مشخصی داشته باشند ساعتها مشغول به این فضای بی‌کران می‌شوند.

این منبع افزود: متأسفانه مدیریت این فضا در کشور به‌شدت رها شده و این فضا تقریباً بدون ضابطه و کنترل مناسب، بر زندگی خانواده‌ها و سبک زندگی کودکان و نوجوانان و افراد مختلف احاطه پیدا کرده و سایه انداخته است.

همین رها بودن فضای مجازی بهترین فرصت را به دشمنان داده است تا با خیال راحت به طراحی و اجرای انواع و اقسام پروژه‌های فکری، ترویج مسائل ضدفرهنگی و غیراخلاقی، تغییر سبک زندگی ایرانی اسلامی، طرح زیرکانه و البته فریبنده شبهات، شایعات و … پرداخته و به‌ویژه جوانان و نوجوانان و حتی کودکان ایرانی را هدف قرار دهند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا