گوناگون

عقب‌نشینی از استیضاح

به نظر می‌رسد که مجلسی‌ها از فشار بر دولت و طرح استیضاح وزرا به‌طور کامل عقب‌نشینی کرده‌اند….

به گزارش همدلی،تا همین چند روز پیش تعداد قابل‌توجهی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی اصرار داشتند که رئیسی حتماً باید کابینه را ترمیم کند و اگر دست به چنین کاری نزند خودشان دست‌به‌کار می‌شوند و وزرا را استیضاح می‌کنند؛ اما گویا حالا دیگر خبری از این سخنان نیست. برخی می‌گویند احتمالاً با توجه به شرایط کشور و شروع اعتراضات مردمی مجلس هم تصمیم گرفته است در کنار دولت بماند و فعلاً مسئله ترمیم کابینه را مطرح نکند.

البته هرچند که همچنان موضوع طرح سؤال از وزرا مطرح است اما اگر نماینده‌ای هم ‌سخنی از استیضاح به میان بیاورد مانند هفته‌های گذشته خیلی جدی نیست. کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی در هفته جاری وضعیت تنظیم بازار کالاهای اساسی، قیمت مواد غذایی، درآمدهای ارزی، جاماندگان یارانه را بررسی خواهند کرد. کمیسیون های تخصصی مجلس در هفته جاری تا روز چهارشنبه جلسات خود را با حضور وزیران کابینه برگزار می‌کنند. به گزارش ایرنا، کمیسیون اصل۹۰ مجلس شورای اسلامی در روز شنبه با حضور سید رضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت تشکیل جلسه می‌دهد و در روز دوشنبه هم با حضور مسئولین وزارت صمت و شرکت‌های تولیدکننده قطعات خودرو وضعیت تولید خودرو در کشور ر ا بررسی می‌کنند.

این کمیسیون در روز دوشنبه با تشکیل جلسه‌ای با حضور نمایندگان وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان امور مالیاتی، سازمان بورس، گمرک، بانک پاسارگاد و قوه قضاییه، عرضه سهام شرکت کنتورسازی ایران در بو رس را موردبررسی قرار می‌دهد. کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در این هفته نیز ادامه بررسی لایحه اصلاح قانون توسعه حمل‌ونقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت را در دستور کار دارد. دعوت از جواد اوجی وزیر نفت جهت ارائه گزارش در خصوص قیر در بودجه ۱۴۰۱ و دعوت از احمد وحیدی وزیر کشور جهت ارائه گزارش و بررسی مشکلات و چالش‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و پاسخ به سؤال محمدرضا صباغیان نماینده مردم مهریز در دستور کارهای روز سه‌شنبه کمیسیون عمران مجلس خواهد بود. همه این دستور کار کمیسیون‌ها برنامه‌های عادی مجلس است و هیچ‌کدام مانند هفته‌های گذشته به‌عنوان یک خطر جدی برای وزارت وزرا دیده نمی‌شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا