حقوق بشر

گزارشی از آخرین وضعیت شهروندان بازداشتی در یاسوج

ساسان ضرغام پور، سعید طاهری، کوروش جلیل، نوروزعلی رشیدی و داوود ملک حسینی، شهروندان اهل یاسوج کماکان در بازداشت به سر می برند. از میان این شهروندان کوروش جلیل در زندان یاسوج و دیگر شهروندان بازداشتی در سلول‌های انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر نگهداری می شوند. شهروندان بازداشتی به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند و داوود ملک حسینی نیز به دلیل وضعیت بد جسمی روز جاری از بازداشتگاه اطلاعات یاسوج به بهداری زندان منتقل شده است.

خبرگزاری هرانا – به گفته یک منبع نزدیک به خانواده این شهروندان، تمامی بازداشت شدگان پس از بازداشت توسط نیروهای امنیتی به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند. از این میان کوروش جلیل روز گذشته به زندان یاسوج منتقل شده و داوود ملک حسینی به دلیل وضعیت بد جسمی پس از ضرب و شتم از بازداشتگاه اداره اطلاعات به بهداری زندان منتقل شده است.

این منبع مطلع افزود: “داوود ملک حسینی پس از ضرب و شتم در سلول انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات اقدام به حلق آویز کردن خود کرده و علیرغم اینکه پس از انتقال به بهداری تشنج نیز کرده به بیمارستان خارج از زندان منتقل نشده است.”

بر اساس اطلاعاتی که به دست هرانا رسیده “تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی” از جمله اتهامات مطروحه علیه این شهروندان است.

ساسان ضرغام پور، سعید طاهری و نوروزعلی رشیدی کماکان در سلول‌های انفرادی بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر نگهداری میشوند.

ساسان ضرغام پور، کوروش جلیل، سعید طاهری و نوروزعلی رشیدی روز پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت‌ماه همزمان با تجمع اعتراضی معلمان و فرهنگیان شاغل و بازنشسته در یاسوج بازداشت شدند. کوروش جلیل و سعید طاهری روز یکشنبه با صدور قرار بازداشت، به زندان یاسوج منتقل شده و مجددا به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر بازگردانده شده بودند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا