گوناگون

توبه فرمایان چرا خود توبه کمتر می‌کنند؟

۴۱ درصد افراد توبیخ شده در حوزه حجاب از نهادهای حکومتی بوده‌اند!….

بنابر اظهارات یکی از مسئولان ستاد امر به معروف و نهی از منکر، حدود نیمی از افرادی که در حوزه حجاب و عفاف توبیخ شده‌اند، از نهادهای دولتی و حکومتی بوده‌اند.
به گزارش دیده‌بان ایران، محمدصالح هاشمی‌گلپایگانی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: طبق آمارهای ارسالی از نیروی انتظامی ۴۱ درصد افرادی که در حوزه حجاب و عفاف توبیخ شده‌اند، از نهادهای دولتی و حکومتی بودند که این مسئله نشان می‌دهد که رسیدگی به مسئله حجاب و عفاف باید از نهادهای دولتی آغاز شود!
وی عنوان کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر، طرح جامع عفاف و حجاب را در ۱۱ عرصه طراحی و تهیه کرده است که اولین عرصه آن دستگاه‌های دولتی است. طرح گشت ارشاد مسئولان برای جریمه مسئولان بی‌توجه به امر به معروف و نهی از منکر است.
دبیر امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد: شخصیت حقیقی و حقوقی حق ندارد به آمر به معروف و ناهی از منکر تعرض کند. تشکل‌های مردمی باید در این زمینه سازماندهی شده و فعالیت خود را با تشکیلات و به صورت شبکه‌ای انجام دهند. البته اجرای این کار نیازمند فرماندهی و قرارگاه ویژه است. چنانچه تشکل‌های مردمی قصد ورود به این قضیه را دارند باید به صورت تشکیلاتی عمل کنند.
هاشمی‌گلپایگانی اظهار داشت: نهادهای دولتی تا روز ۲۱ تیر ماه که روز عفاف و حجاب است، باید در این زمینه ورود جدی کرده و زیرمجموعه خود را اصلاح کنند. ستاد امر به معروف دستورالعمل این مسئله را به دستگاه‌های مختلف کشور ابلاغ کرده است. برخی نهادها این گونه می‌انگارند که پرداختن به مسئله عفاف و حجاب برای آن‌ها هزینه دارد که باید در برابر این مسئله پیگیری لازم انجام شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا