زنان

گزارش کشف حجاب در خودرو ملزم به داشتن سند تصویری شد

سخنگوی فراجا: جدا از موازین شرعی که کشف حجاب باعث ناراحتی امت حزب‌الله و مردم شده است، عمل غیرقانونی درملأعام و منظر عمومی تلقی می‌شود به همین دلیل پلیس با افرادی که کشف حجاب کنند برخورد و به دستگاه قضایی معرفی خواهند شد.

مهدی حاجیان گفت: سیستم طرح ناظر، دو ماه پیش مجدد مورد بازبینی قرار گرفت تا اشتباهات به حداقل برسد جدیداً از کشف حجاب در خودرو و خود پلاک عکس گرفته می‌شود و ارسال می‌شود، پیش‌ازاین عکس‌برداری صورت نمی‌گرفت. سردار مهدی حاجیان سخنگوی فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی درباره ایرادات طرح ناظر و ارسال پیامک‌های اشتباه کشف حجاب، اظهار کرد: برابر ماده۶۳۸ قانون مجازات اسلامی کشف حجاب جرم مشهود شناخته است. او ادامه داد: جدا از موازین شرعی که کشف حجاب باعث ناراحتی امت حزب‌الله و مردم شده است، عمل غیرقانونی درملأعام و منظر عمومی تلقی می‌شود به همین دلیل پلیس با افرادی که کشف حجاب کنند برخورد و به دستگاه قضایی معرفی خواهند شد. سردار حاجیان بیان کرد: طرح ناظر پلیس نیز در همین راستاست، افرادی که در خودروهایشان کشف حجاب کرده و تردد در شهر داشته باشند پلاک خودرو به‌عنوان موضوع کشف حجاب ثبت می‌شود.

سخنگوی فراجا با اشاره به ثبت پیامک‌های اشتباه کشف حجاب و ایرادات این طرح، تصریح کرد: تمامی ایرادات از طرف سامانه ناظر نیست؛ در برخی موارد مالک، خودرو خود به فرد دیگری قرض داده است و آن فرد در خودرو کشف حجاب کرده است، اما ما صاحب پلاک را می‌شناسیم، به همین دلیل افراد موجهی مراجعه می‌کردند و می‌گفتند کشف حجاب نکردم درحالی‌که خودرو وی دست فرد دیگری بوده و کشف حجاب صورت گرفته است. او اضافه کرد: سیستم طرح ناظر، دو ماه پیش مجدد مورد بازبینی قرار گرفت تا اشتباهات به حداقل برسد و در حال حاضر اشتباهات بسیار کم شده است، جدیداً از کشف حجاب در خودرو و خود پلاک عکس گرفته می‌شود و ارسال می‌شود، پیش‌ازاین عکس‌برداری صورت نمی‌گرفت./همدلی

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا