احزاب و شخصیت‌ها

سعید مدنی؛ انعکاس صدای فرودستان/حبیب‌الله پیمان

تا کی می‌توان با ادامه فشار بر افراد آگاه و دردمند و تندی و خشونت نسبت به توده‌های ناراضی و معترض چشم بر روی حقایق تلخ و بحران‌های درهم آمیخته فروبست؟

بازداشت آقای دکتر سعید مدنی توسط مأمورین امنیتی به استناد یک رشته اتهامات بی‌اساس، که بی هیچ شبهه‌ای با شخصیت و مشی فکری سیاسی، تعهدات و اعتقادات ملی مذهبی و سوابق مبارزات وی در راه حفظ استقلال و سربلندی میهن، تحقق آزادی و عدالت و برابری، و رهایی توده‌های فرودست از فقر و تبعیض و فساد و فحشاء در تضاد است، تأسف و نگرانی و اعتراض بسیاری از آزادیخواهان، اهالی فرهنگ و دانش و علاقمندان به سرنوشت مردم و کشور را برانگیخته است.

تا کی می‌توان با ادامه فشار بر افراد آگاه و دردمند و تندی و خشونت نسبت به توده‌های ناراضی و معترض چشم بر روی حقایق تلخ و بحران‌های درهم آمیخته فروبست؟

سعید مدنی گناهی جز انعکاس دادن صدای فرودستان محنت‌زده نداشته و ندارد و به ناحق برای چندمین بار از حق آزادی خدادادی خود محروم می‌گردد. حداقل انتطار از دستگاه قضایی این است که مراحل رسیدگی به اتهامات وارده از سوی مقامات امنیتی از همان ابتدا با حضور وکیل ایشان و رعایت همه حقوق قانونی متهمان انجام گیرد و ظرف مهلت قانونی قرار آزادی موقت صادر گردد.

شاید لازم به یادآوری این واقعیت تجربی و مسلم نباشد که امواج اعتراض و انتقادات رو به گسترش مردم آسیب‌دیده و در رنج و محرومیت، تنها از طریق تجدیدنظر اساسی در سیاست‌های جاری و مشی و شیوه حکمرانی و مدیریت ناکارآمد و بحران‌آفرین کنونی فروکش خواهد کرد و نه با تنبیه و مجازات و زندان و سرکوب./امتداد

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا