گوناگون

ریزش ساختمان ده طبقه در آبادان‌؛ احتمالا ۱۵۰ تن زیر آوار اند

بخش‌هایی از یک ساختمان ۱۰ طبقه اداری تجاری در حال ساخت به نام “متروپل” در آبادان فرو ریخت. تا کنون ۱۶ مصدوم از زیر آوار نجات یافته‌اند. حدود ۱۵۰ نفر به هنگام وقوع حادثه در این ساختمان حضور داشته‌اند. تعداد کشته‌های ریزش ساختمان در آبادان به پنج نفر رسید….

حوالی ظهر دوشنبه (دوم خرداد/۲۳ مه) بخش‌هایی از ساختمان ۱۰ طبقه تجاری اداری “متروپل” در منطقه ته‌لنجی امیری آبادان که در حال ساخت بود، به طور ناگهانی فرو ریخت.
به گزارش خبرگزاری ایلنا، چهار تیم امدادی از شهرستان‌های خرمشهر، ماهشهر و شادگان همراه با دو تیم سگ‌های زنده‌یاب و خودروهای نجات به محل حادثه اعزام شده‌اند.
به گزارش تسنیم، خیابان اصلی امیری مسدود شده است و طبق گفته اهالی، شدت این حادثه به قدری بوده ‌که ساختمان‌های اطراف به شدت لرزیدند.
‌مدیر عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری آبادان درباره شمار مصدومان گفت: «تاکنون ۱۶ مصدوم از زیر آوار نجات یافتند اما احتمال افزایش تعداد مجروحان زیاد است چرا که ۱۰۰ الی ۱۵۰ نفر در ساختمان حضور داشتند.»
او با اشاره به وضعیت خطرناک ساختمان و احتمال ریزش‌های بعدی از مردم خواست در محل حادثه تجمع نکنند.
فرماندار آبادان نیز با بیان اینکه آمار دقیقی از تلفات درحال حاضر وجود ندارد، گفت: «ساختمان درحال ساخت بوده است و احتمال تلفات به دلیل حضور در منطقه مسکونی را دارد.»
به گفته او دستور تخلیه مناطق اطراف این ساختمان داده شده است.
بنابراعلام سازمان اورژانس ایران، خودروهای داخل پارکینگ و مجاور این ساختمان زیر آوار مانده‌اند.
به گزارش تسنیم “تمام بیمارستان‌های اهواز و آبادان به حالت آماده‌باش در آمدند. به برخی پزشکان اعلام شده برای خدمات جراحی و اورژانسی به آبادان اعزام شوند و همچنین برخی بیماران نیز برای درمان به شهرهای مجاور به ویژه اهواز اعزام خواهند شد.”
دادستان ویژه آبادان گفته پیمانکار و مالک این ساختمان بازداشت شده‌اند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا