اخبار

اعتراضات مردم آبادان؛ جان‌باخته ها به ۱۹ نفر رسید

بر اساس ویدیوهایی انتشار یافته  در شبکه‌های اجتماعی ، مردم آبادان در رابطه با فروریختن ساختمان متروپل تظاهرات کرده‌اند. گفته می‌شود که اینترنت خطوط همراه در برخی شهرهای خوزستان برای مدتی قطع شده است….

ویدیوهای منتشرشده در شبکه‌های اجتماعی حاکی از اعتراض شماری از شهروندان آبادان در شامگاه چهارشنبه، چهارم خرداد (۲۵ مه) است.

تظاهرکنندگان با شعارهای گوناگونی چون “آبادانی به پا خیز برادرت کشته شد”، “آخوند برو گمشو”، “نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران”، “باقی جنایت می‌کنه، مسئول حمایت می‌کنه”،”مرگ بر مسئول بی‌کفایت” و “مسئول بی‌کفایت، استعفا استعفا” خشم خود را نسبت به واکنش مسئولان به فروریختن برج متروپل در آبادان به نمایش می‌گذارند.

بر اساس گزارش کاربران شبکه‌های اجتماعی در آبادان، اندیمشک، رامهرمز و چند شهر دیگر خوزستان اینرنت خطوط همراه به مدت چند ساعت قطع شده یا بسیار ضعیف بوده است.

بر اساس آخرین آمار اعلام شده  دست‌کم ۱۹ نفر بر اثر فروریختن ساختمان کشته و  دهها  نفر زخمی شده‌اند.

در سه روز گذشته نیز تصاویری از اعتراض‌های پراکنده شهروندان آبادان منتشر شده است.

کاربران شبکه‌های اجتماعی همچنین گفته‌اند که با توجه به افزایش دما بوی تعفن در محل آواربرداری به مشام می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، این حادثه “از نبود فرماندهی یگانه تاکنون رنج می‌برد”.

تسنیم در ادامه گزارش خود نوشته است: «این‌که آخرین وضعیت چیست و چه‌نیازی است و مردم چه باید کنند فقدان فرماندهی را بیشتر نشان می‌داد.»

به گفته محمد ناصری، نماینده خوزستان در شورای عالی استان‌ها، این حادثه حاصل تخلف بخش خصوصی، سازمان نظام مهندسی، شهرداری و شورای شهر بوده است.

ناصری ضمن بیان این که اگر این حادثه در شب رخ داده بود، شمار قربانیان به مراتب بیشتر می‌بود تاکید کرده است: «مردم از این فاجعه ناراحت هستند و حق هم دارند ناراحت باشند.»

استاندار خوزستان اعلام کرد که سازه ساختمان متروپل بسیار سنگین بوده و موارد فنی در آن لحاظ نشده است. به گفته صادق خلیلیان، این ساختمان برای شش طبقه طراحی شده اما بعد سه طبقه و بعد از آن مجددا دو طبقه دیگر به آن اضافه شده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا