حقوق بشر

عزیز قادرتاج معلم اهل اشنویه جهت اجرای حکم ۳ سال حبس بازداشت شد

عزیز قادرتاج از معلمین اداره آموزش و پرورش شهرستان اشنویه روز پنج‌شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱ پس از احضار به اجرای احکام دادگاه انقلاب اشنویه جهت سپری نمودن دوران محکومیت سه ساله خود بازداشت و به زندان مرکزی این شهر منتقل شد.

هه‌نگاو پیشتر گزارش داده بود عزیز قادرتاج ۴۴ ساله از معلمین اداره آموزش و پرورش اشنویه که در مدرسه ابتدایی روستای نرزیوه مشغول تدریس بود، شامگاه یک‌شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد امنیتی در ارومیه منتقل شده است. وی سرانجام پس از یک ماه بازداشت با وثیقه و و موقتاً تا پایان مراحل دادرسی از زندان آزاد شد.

عزیز قادرتاج معلم اهل اشنویه نهایتاً اوایل بهار امسال توسط دادگاه انقلاب اشنویه به ریاست قاضی ”رضایی“ به اتهام ”همکاری با حزب دمکرات کُردستان ایران“ به تحمل ۳ سال حبس تعزیری محکوم گردید.

هه‌نگاو مطلع شده است که هرچند این معلم کُرد تسلیم به رای قاضی شده است، اما به دلیل مخالفت اداره اطلاعات و اطلاعات سپاه اشنویه حکم مذکور کاهش نیافته است.

گفتنی‌ست که عزیز قادرتاج روز پنج‌شنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ نیز یک بار دیگر توسط نیروهای اداره اطلاعات اشنویه بازداشت و پس از یک روز آزاد شده بود. این معلم اداره آموزش و پرورش طی سالهای اخیر بارها توسط نهادهای امنیتی احضار و مورد بازجویی قرار گرفته است.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا