اخبار

شمار قربانیان متروپل به ۲۴ نفر رسید

پس از رسیدن آمار جانباختگان حادثە ریزش ساختمان “متروپل” بە ۲۴ نفر و افزایش تعداد مصدومان ، مردم “آبادان” و دیگر شهرهای استان  خوزستان، بە خیابان‌ها آمدند و شعار های ” مرگ بر خامنه ای”، “خامنەای حیا کن، مملکتو رها کن” سر دادند….

احسان عباسپور، فرماندار آبادان، می گوید: ” شمار کشته‌شدگان ریزش متروپل آبادان به ۲۴ نفر رسیده است.”
در روزهای اخیر ریختن این برج و فاش شدن اخطارهای قبلی درباره ایمنی پایین آن، در کنار چگونگی عملیات امداد و نجات، اعتراض مردم محلی را برانگیخته است.شب گذشته معترضان در آبادان علیه علی خامنه‌ای و دیگر سران رژیم شعار دادند.
بر اساس ویدیو‌های منتشرە در فضای مجازی با وجود قطع اینترنت در بیشتر مناطق خوزستان، مردم در شهرهای “آبادان، خرمشهر و بهبهان”، پنج‌ شنبه شب در خیابانها با شعارهایی همچون “مرگ بر خامنه‌ای”، “خامنه‌ای حیا کن، مملکتو رها کن”، “خامنه‌ای قاتله ولایتش باطله” و “عزا عزاست امروز،‌ روز عزاست امروز،‌ آبادان بی‌صاحب، صاحب عزاست امروز” محاکمه علنی همه مقصران وضعیت موجود را خواستار‌ شدند.
مردم آبادان در چند شب گذشته با برپایی تظاهرات، ضمن انتقاد از بی‌توجهی مسئولان به این حادثه و سردادن شعارهای ضدحکومتی، خواهان برخورد با همه مسببان این حادثه شدند.
بخشی از برج‌های دو‌قلوی ده طبقه “متروپل” در مرکز شهر آبادان روز دوم خرداد فرو ریخت و رسانه‌ها گزارش‌ دادند، در زمان وقوع حادثه ۱۰۰ الی ۱۵۰ نفر در ساختمان حضور داشته‌اند.
روشن است که این فاجعه در کنار همه مصایب دیگری که مردم میهن ما هر روز از آن رنج می برند، کمبود آب، تاریک شدن آسمان مناطق جنوب به خاطر ریز گردها، گرانی، تورم افزایش فقر و محرومیت خشم مردم جان به لب رسیده را تشدید کند و مردم برای اعتراض به جکومتی که ادامه حیاتش برای میهن ما هر روز فاجعه ای است به خیابان های آبادان بیایند و علیه رژیم فاسد استبدادی و رهبران آن شعار بدهند. رژیم هراسناک از بالا گرفتن اعتراض های مردمی فوراْ نیروهای سرکوبگر را به آبادان اعزام کرده است تا با سرکوب اعتراض های مردمی بر درد و اندوه مردم بیافزاید.  بر اساس آخرین اخبار منتشر شده در فضای مجازی شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت با ابراز تسلیت و همدردی نسبت به خانواده های جانباختگان ساختمان متروپل اعلام کرده خود را با اعتراضات مردم خشمگین این شهر به بساط مافیایی حاکم که آفرینننده چنین فجایعی است همراه میداند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا