اجتماعی

ساماندهی کودکان کار نیازمند همگرایی

مدیرکل بهزیستی استان تهران با اشاره به وظیفه سازمان بهزیستی در ساماندهی کودکان کار و خیابان بیان کرد: واقعیت این است که این موضوع نیازمند همگرایی و نگاه جامع بین دستگاهی است که هر کسی آن بخش از سهمی که در اختیار دارد را برعهده گیرد.

سمانه زمانی در گفت‌وگو با ایسنا، درخصوص تعداد کودکان کار و خیابانی در تهران بیان کرد: برای برخی از آسیب‌های اجتماعی نمی‌توان آمار متقنی ارائه داد زیرا تعداد آنها مدام درحال ریزش و رویش است.

وی با اشاره به اینکه سازمان بهزیستی برای ساماندهی کودکان کار و خیابان برنامه دارد، این پرسش را مطرح کرد که آیا این برنامه‌ها جامع و کامل هستند و از زمان آغاز اجرای این برنامه‌ها تمام این کودکان ساماندهی می‌شوند؟ اظهار کرد: واقعیت این است که این موضوع نیازمند همگرایی و نگاه جامع بین دستگاهی است که هر کسی آن بخش از سهمی که در اختیار دارد را برعهده گیرد.

مدیرکل بهزیستی استان تهران با بیان اینکه سازمان بهزیستی یکی از دستگاه‌هایی است که باید در بحث کودکان کار وظیفه خود را ایفا کند، تاکید کرد: گروه‌ها و سازمان‌های دیگر نیز در زمینه ساماندهی کودکان کار و خیابان باید به ما کمک کنند. ضمن اینکه فراموش نکنیم باید تمام تلاش خود را داشته باشیم که مجموعه‌ها و گروه‌های مردمی نیز در این مسائل و موضوعات می‌توانند نقش‌آفرینی کنند و همه دستگاه‌ها از جمله سازمان بهزیستی باید نگاه مثبت و موثری داشته باشند.

زمانی در ادامه از گروه‌های مردمی و جهادی خواست تا برای حل ساماندهی کودکان کار و خیابان کنار این دستگاه قرار گیرند و برای رفع این مسئله گام بردارند.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا