بین‌المللی

تحلیلگر آمریکایی: بایدن به مردم آمریکا دروغ می‌گوید

یک تحلیلگر آمریکایی از سیاست‎‌های دولت بایدن در مسائل داخلی و بین‌المللی انتقاد کرد و گفت: دولت آمریکا، مردم را فریب می‌دهد و به آنها دروغ می‌گوید.

به گزارش خبرگزاری مهر، «ساندرا فریدمن» تحلیلگر آمریکا در گفتگو با وبگاه امریکن تینکر گفت: جو بایدن رئیس جمهور آمریکا و دولت وی به مردم درباره دلایل افزایش شدید قیمت بنزین در این کشور دروغ می‌گویند.

وی افزود: دلیل اصلی افزایش قیمت سوخت در آمریکا این است که جو بایدن در روز نخست ریاست جمهوری‌اش اعلام کرد که عملیات حفاری برای استخراج نفت در آمریکا و پروژه خط لوله نفتی XL را متوقف کرده است.

فریدمن با تاکید بر اینکه مسئولیت تأمین سوخت برای نیازهای مردم آمریکا بر عهده رئیس جمهور این کشور است، افزود: آنها مردم را فریب می‌دهند و دلیل اصلی بحران فعلی را به آنها نمی‌گویند.

این تحلیلگر آمریکایی همچنین سیاست‌های دولت بایدن در دیگر مسائل و پرونده‌های بین المللی را به باد انتقاد گرفت.

پیشتر شبکه خبری فاکس نیوز آمریکا با اشاره به ثبت رکود جدید قیمت بنزین در آمریکا، یکی از علل اصلی این بحرام را جنگ اوکراین و تبعات تحریم روسیه اعلام کرده بود. براین اساس، افزایش قیمت بنزین در آمریکا، پس از آن روند تصاعدی گرفت که تلاش‌های اتحادیه اروپا برای تحریم نفت روسیه به دلیل جنگ اوکراین وارد مراحل جدی‌تر شده است. از سوی دیگر، تورم بی سابقه در آمریکا نیز بر شدت بحران بنزین افزوده است.

در ماه آوریل نرخ تورم در آمریکا ۸.۳ درصد اعلام شد که در ۴۰ سال اخیر بی سابقه بوده است. جو بایدن رئیس‌جمهوری آمریکا همزمان با جنگ اوکراین به دلیل افزایش فزاینده قیمت‌ها و تورم تاریخی، تحت فشار بسیاری در داخل کشورش قرار دارد که هرلحظه بر ابعاد این بحران اقتصادی افزوده می‌شود. مشکلات در زنجیره تأمین، جنگ اوکراین و تقاضای بسیار از سوی مصرف کنندگان، قیمت کالاها را همچنان در آمریکا در بالاترین سطح خود در ۴۰ سال گذشته نگاه داشته است.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا