گوناگون

هر روز کوتاه‌تر از دیروز!

«سلام فرمانده» تازه‌ترین نسخه از این نمایش نظام است. این بار به‌ضرب موسیقی پای «امام زمان» و کودکان را هم وسط کشیده‌اند. فاجعه‌ی آبادان کمی تأخیر انداخت، ولی دیروز در ورزشگاه آزادی به قله‌ی این موج سینوسی هم رسیدند. این یکی هم مصرف و تمام می‌شود. هر روز کوتاه‌تر از دیروز!

رضا شکراللهی

سال ۸۸، پس از سرکوب اعتراضات انتخاباتی، راهپیمایی تشکیلاتی راه انداختند و عدد ساختند و اسمش را گذاشتند «حماسه‌ی ۹ دی». حماسه اما ‌چپاندنی نیست، پس یکی دو سال بیشتر دوام نیاورد و از یادها رفت. عکس‌های سالگرد «حماسه» را ببینید.

سال ۹۶ که خیلی نزدیک‌تر از ۸۸ است، از حججیِ کشته‌شده در سوریه نه‌تنها قهرمان که کوشیدند اسطوره بسازند و زیارتگاه برپا کردند و نامش را به کتاب‌های درسی هم بردند، اما اسطوره را روی کاغذ و به‌فرموده نمی‌توان ساخت. نام او هم زودتر از حد انتظار از زبان‌ها افتاد و در غبارها گم شد.

‏یاد و خاطره‌ی قاسم سلیمانی که قرار بود با تجویز و تزریق بجوشد و بجوشاند، به گردباد «انتقام سخت» از مسافران پرواز ۷۵۲ گرفتار آمد و لقبِ «سردار دل‌ها» قرین شد با عبارت «سرنگونی هواپیمای مسافری با موشک‌های سپاه» و نام «حامد اسماعیلیون» و شد آن‌چه می‌بینیم.

‏«سلام فرمانده» تازه‌ترین نسخه از این نمایش نظام است. این بار به‌ضرب موسیقی پای «امام زمان» و کودکان را هم وسط کشیده‌اند. فاجعه‌ی آبادان کمی تأخیر انداخت، ولی دیروز در ورزشگاه آزادی به قله‌ی این موج سینوسی هم رسیدند. این یکی هم مصرف و تمام می‌شود. هر روز کوتاه‌تر از دیروز!

توییتر نویسنده

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا