حقوق بشر

تایید حکم حبس محمد ایران نژاد در دادگاه تجدیدنظر

دادگاه تجدید نظر استان تهران، محکومیت محمد ایران نژاد شهروند ساکن تهران به ۳ سال و ۵ ماه حبس تعزیری را عینا تایید کرد. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۲ سال و ۹ ماه زندان برای وی قابل اجرا خواهد بود.

خبرگزاری هرانا – این حکم توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران صادر و روز شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱ پس از مراجعه آقای ایران نژاد به شعبه مربوطه، به وی ابلاغ شده است.

بر اساس این حکم محمد ایران نژاد از بابت اتهام “اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در گروه‌های چپ مارکسیستی و تبلیغ علیه نظام” به ۳ سال و ۵ ماه حبس تعزیری محکوم شده است. با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۲ سال و ۹ ماه زندان از بابت اتهام “اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در گروه‌های چپ مارکسیستی” برای وی قابل اجرا خواهد بود.

جلسه بدوی دادگاه محمد ایران نژاد به همراه دو هم پرونده ای دیگر خود به نامهای یاشار توحیدی و سارا عسکری در تاریخ ۲۷ دیماه سال ۱۴۰۰ در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران برگزار و حکم صادره اوایل بهمن ماه همان سال به آنها ابلاغ شد.

این افراد شهریورماه سال گذشته از بابت این پرونده طی ابلاغیه ای به شعبه ۳ بازپرسی دادرسی اوین به ریاست قاضی محمدمهدی براعه احضار شده بودند.

لازم به ذکر است که در تاریخ ۲۶ فروردین ماه امسال محمد ایران نژاد و سارا عسکری به همراه چند شهروند دیگر به نامهای نصرالله امیرلو، مرتضی صیدی، امیر امیرقلی و امیر عباسی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و  به پلیس امنیت قلعه حسن خان تهران منتقل شدند.

ماموران همزمان منزل این شهروندان را مورد تفتیش قرار دادند. از میان آنها امیر عباسی ساعاتی بعد و امیر امیرقلی صبح روز شنبه ۲۷ فروردین آزاد شدند. سارا عسگری نیز روز شنبه از بند ۲۰۹ زندان اوین آزاد شد.

محمد ایران نژاد پیشتر نیز به واسطه فعالیت های خود سابقه بازداشت و محکومیت داشته اند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا