حقوق بشر

خبر تکمیلی در خصوص مرگ مشکوک سیاوش بهرامی زندانی سیاسی کُرد

یک زندانی سیاسی اهل کرمانشاه با هویت سیاوش بهرامی ۲۵ ساله روز شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱‍ سه روز پس از آزادی از زندان پاوه به طرز مشکوکی در منزل برادرش واقع در محله “دره‌دریژ” کرمانشاه جانباخت و خانواده‌اش نهادهای امنیتی را مسئول مرگ وی می‌دانند.

یکی از نزدیکان خانواده بهرامی که به دلایل امنیتی نخواست نامش فاش شود ضمن رد خبر خودکشی سیاوش در اینباره به خبرنگار هه‌نگاو گفت: “ سیاوش ساعت ۱۵ ظهر در حالی که هیچ گونه نشانه‌ای از بیماری و درد نداشته به طور ناگهانی فوت شده و ساعتی پس از مرگ جسد وی کاملاً کبوده شده است”.

سه شاهد عینی کبود شدن جسد سیاوش بهرامی را یک ساعت پس از مرگ برای هه‌نگاو تایید کرده‌اند.

این منبع در اداه گفت: “ جسد سیاوش روز شنبه به پزشک قانونی منتقل شده و روز یک‌شنبه دلیل مرگ وی را سکته قلبی عنوان کرده‌اند، این در حالی است که سیاوش هیچ گونه عارضه قلبی نداشته است و ما به عنوان خانواده‌اش معتقد هستیم که در زندان به سیاوش آمپول تزریق شده است”.

به گفته منبع مذکور، خانواده بهرامی که به پاسخ پزشک قانونی معترض بوده‌اند توسط نهادهای امنیتی تهدید شده و آنها را تهدید کرده‌اند که اجازه ندارند در اینباره با هیچ کسی و هیچ رسانه‌ای گفتگو کنند.

مراسم خاکسپاری سیاوش بهرامی که از پیروان آیین یارسان بوده، روز یک‌شنبه ۸ خرداد در روستای سراب قلعه زنجر شهرستان دالاهو برگزار شده است.

سیاوش بهرامی از پیروان آیین یارسان و ساکن محله دره‌دریژ (شهرک مهدی) کرمانشاه، اسفند‌ماه گذشته در حین رفتن به اقلیم کُردستان توسط نیروهای اداره اطلاعات در مرز نوسود بازداشت شده و از آن زمان تا روز پنج‌شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۱ در زندان مرکزی پاوه محبوس بوده است.

گفتنیست که سیاوش بهرامی پیشتر مدتی در اقلیم کُردستان عضو حزب آزادی کُردستان (پاک) بوده و پس از جدایی از این حزب به کرمانشاه بازگشته بود.

قابل ذکر است که خبر بازداشت سیاوش بهرامی و حبس وی در زندان مرکزی پاوه تاکنون رسانه‌ای نشده بود.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا