ورزشی

پیروزی نادال در مقابل جوکوویچ در رولان گاروس

در حالی که دو رقیب بزرگ تنیس مردان بار دیگر در مسابقات آزاد فرانسه مقابل هم قرار گرفتند فاکتورهای زیادی به احتمال موفقیت جوکوویچ اشاره می‌کرد. درد مزمن و همیشگی مچ پای نادال باعث شده بود او در فرانسه نتواند بهترین عملکردش را تا قبل از مسابقه یک چهارم ارایه دهد.

سامان سعادت

با این حال همه می‌دانستند او نادال است. مردی که در رولان گاروس ۱۱۰ بار برنده شده است و تنها ۳ بار شکست خورده. او در طول ۱۷ سال حضور در این رقابت‌ها نشان داده که فرم بدنی و چیزهای بیهوده دیگر با تسلط بی‌چون‌ و چرایش بر این رقابت ارتباط چندانی ندارد.

در مسابقه‌ای که ماه می‌آغاز شد و ماه ژوئن به پایان رسید نادال در گیم‌های ابتدایی جوکوویچ را تحت تاثیر قرار داد و سپس با چند حمله پرفشار، امتیازات را به دست آورد. او در مجموع موفق شد با نتیجه سه بر یک و با نتایج ۶ بر۲، ۴ بر۶، ۶ بر ۲ و ۷ بر ۶ به پیروزی دست پیدا کند. این رقابت چهار ساعت و یازده دقیقه به طول انجامید و در ساعت ۱:۱۵ بامداد به وقت محلی به پایان رسید.

نادال بعد از بازی گفت: «بازی بسیار سختی بود. بدون شک نواک یکی از بهترین بازیکنان تاریخ است. همیشه بازی مقابل او چالشی شگفت‌انگیز به حساب می‌آید. تمام تاریخی که با هم داشته‌ایم. امروز هم برگ دیگری از این تاریخ بود.» در پنجاه‌ونهمین دیدار از رقابت تاریخی این دو که به نظر هرگز پایانی نخواهد داشت، نادال در مصاف با جوکوویچ با نتیجه ۳۰ بر ۲۹ عقب است. نادال در نیمه‌نهایی مقابل الکساندر زورف قرار خواهد گرفت که موفق شده دوباره بهترین نتیجه‌اش در رولان گاروس که رسیدن به نیمه‌نهایی است را تکرار کند. زورف در یک چهارم کارلوس آلکاراز جوان و نامنظم را با حساب ۳ بر یک شکست داد…

اعتماد

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا