بین‌المللی

جزئیات بسته ششم تحریمی اروپا علیه روسیه اعلام شد

بنا به اعلام اتحادیه اروپا، ذیل تحریم‌های جدید روسیه دسترسی ۳ بانک بزرگ این کشور به شبکه سوئیفت قطع می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه الجزیره، اتحادیه اروپا امروز پنج شنبه جزئیات بسته ششم تحریمی خود علیه روسیه را اعلام کرد که نهادهای امنیتی و نظامی را شامل می‌شود.

بنا به اعلام بروکسل، بسته جدید تحریمی روسیه، که به تازگی مورد توافق اعضای این اتحادیه قرار گرفت، نهادها وافراد امنیتی و نظامی که به ادعای بروکسل در قتل عام در شهر بوچا اوکراین دست داشته اند، را در برمی گیرد.

اتحادیه اروپا اعلام کرد بسته تحریمی جدید شامل ممنوعیت واردات نفت از روسیه از طریق دریا است. این ممنوعیت در آینده به حمل ونقل واردات نفت روسیه از طریق خطوط لوله تسری پیدا می‌کند.

بنا به جزئیات بسته ششم تحریمی روسیه دسترسی ۳ بانک بزرگ این کشور به شبکه سوئیفت قطع می‌شود. همچنین پخش برنامه‌های سه رسانه روسی که به ادعای بروکسل در پروپاگاندای جنگ نقش داشته، ممنوع می‌شود.

تمدید ممنوعیت صادرات به روسیه به ویژه کالاهای شیمیایی و دارای فناوری پیشرفته بخش دیگری از بسته ششم تحریمی بروکسل علیه مسکو را تشکیل می‌دهد.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا پس از مدتها کش و قوس، اواسط هفته بر سر وضع بسته ششم تحریمی روسیه که به طور خاص درآمد صادراتی نفت مسکو را هدف قرار می‌دهد، به اجماع نظر رسیدند.

آمریکا و متحدان اروپایی آن بر این باورند می‌توانند از کانال تحریم، روسیه را وادار به توقف جنگ در اوکراین کنند.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا