فرهنگی

به شعور انسان ها توهین نکنید!

حدود یک ماهی است که از آزادسازی قیمت چهار کالای اساسی و پرداخت یارانه نقدی دولت به جامعه هدف می‌گذرد، اما خبری از رضایت مردم نسبت به این رویکرد نیست.از طرفی، صدا و سیما هم تمام قد در کنار دولت قرار گرفته و سعی دارد با تهیه برنامه‌هایی، روش و منش و کارِ اجرایی دولت سیزدهم و به فرامین علی خامنه ای در این خصوص را زیبا و با جرات به نمایش بگذارد، موضوعی که با واکنش‌های منفی مردم در شبکه‌های اجتماعی روبرو شده است….

در همین رابطه، معین‌الدین سعیدی، نماینده چابهار در مجلس گفت: گزارشی که صدا و سیما چند روز پس از اقدام دولت در خصوص آزادسازی قیمت چهار کالای اساسی و پرداخت یارانه نقدی به مردم داشت، پایین فرض کردن شعور مردم بود. او افزود: اینکه گزارش تهیه شود که چند خانم به فروشگاه بروند و چند کالا بخرند و بعد بخشی از پول یارانه معیشتی آن‌ها هم بماند، بسیار تصنعی و تهوع‌آور بود. این روند، وهن مردم است.

به گزارش جامعه ۲۴، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: نشان دادن اینکه همه چیز گل و بلبل است،مبتنی بر واقعیت‌های جامعه نیست.

او  با اشاره به همکاری مجلس با دولت، افزود: ما پیش‌بینی ۹ میلیارد دلار برای تخصیص ارز ترجیحی را داشتیم، اما به دولت اختیار دادیم که تصمیم بگیرد که نیاز به استفاده از این منابع را دارد یا نه، اما شرط گذاشتیم که سبد کالای غذایی مردم با قیمت شهریور ۱۴۰۰ برابری کند و این موضوع، از طریق کالابرگ حل شود که عملاً این اتفاق نیفتاد.عضو مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان گفت: نکته دیگر این است که دولت گفت ما به ۹ دهک از ۱۰ دهک جامعه، یارانه معیشتی پرداخت می‌کنیم که متاسفانه این اتفاق هم نیفتاد. خیلی از افراد واجد شرایط یارانه از گرفتن این مبلغ بی‌بهره ماندند.

سعیدی یادآور شد: افزایش نقدینگی که به واسطه پرداخت یارانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومانی رخ داد، تورم‌زاست. اینکه گفته شود آزادسازی قیمت این چهار کالا، تنها ۱۰ درصد بر دیگر کالا و خدمات تاثیر می‌گذارد، یک جوک و شوخی جدی با مردم است. مگر می‌شود روغن و مرغ دو برابر شود، اما اجاره مسکن، حمل و نقل و… ۱۰ درصد افزایش پیدا کند؟

نماینده  چابهار تصریح کرد: اصلاح ساختار اقتصادی ضرورت دارد و باید در کنار این روند انکارناپذیر، مسیر برای مردم تبیین شود. سوال من این است که چرا این اصلاحات از سیاست‌های بانکی و پولی، گسترش روابط با کشور‌های همسایه، ظرفیت مرز‌ها شروع نشد و یک‌باره دولت رفت سراغ کاری که معیشت مردم را با چالش روبرو کرد.

سعیدی در پایان خاطرنشان کرد: “نمی‌شود فقط در شعار‌ها از مردم گفت، اما در عمل و رویکردمان، ضریب هوشی مردم را پایین فرض کنیم. درست کردن رپرتاژ توسط صدا و سیما برای دولت، نه تنها کمکی به اقتصاد و اعتماد در جامعه نمی‌کند که حتی نتیجه عکس هم دارد.”
رئیس‌جمهور و رئیس مجلس  شدن  جنایت کاران، فاسد و چپاول گر، وضعیت میهن در مسیر ترقی، دمکراسی و عدالت اجتماعی پیش نخواهد رفت. تأکید بر این نکتهٔ کلیدی که تنها راه به پیش در حل تضاد و مشکلات جامعه، تشکیل جبههٔ واحد ضد دیکتاتوری با شعار واحد “حذف کامل حاکمیت ولایت فقیه” است. بدون مبارزه با خودکامگی، امکان ترقی و پیشرفتی وجود ندارد. رشد و پیشرفت آگاهی طبقاتی در تحقق آماج‌های انسانی مهم‌ترین نقش را دارد. باید همۀ امکانات خود را در این زمینه تجهیز کرد.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا