اخبار

یاوه گویی و تهمت به مردم جان به لب رسیده

دیروز شنبە ١۴ خرداد ١۴٠١، “علی خامنەای”،  در سالمرگ “خمینی” ضمن انتساب اعتراض های گسترده مردمی بە خارج، هشدار داد کە مهم‌ترین امید دشمنان برای ضربه زدن به رژیم جمهوری اسلامی ایران، امید بستن به اعتراض های مردمی است….
به گزارش ایسنا،”خامنە ای”، مخالفت مردم  جان به لب رسیده  با حکومت”اسلامی” را محاسبه غلط آمریکا خواند و مدعی شد، “ایرانیان خائنی” با ارائه مشاوره اشتباه به واشنگتن، اطلاعات نادرستی از واقعیت جامعه ایران به مقامات آمریکایی عرضه می‌کنند.
“خامنه‌ای” در ادامه از حامیان خود خواست که با “جنگ همه‌گیر دشمن” در ماهواره و فضای مجازی مقابله کنند.او در عین حال به این موضوع تاکید دارد  که «نقش دشمن را نیز نباید دست‌کم گرفت.»
در سال های اخیر، به ویژه از  نخستین روزهای سال جاری تاکنون اعتراض های گسترده‌ای در اکثر شهرهای میهن ما نسبت بە وضعیت اسفبار معیشت و زندگی در برابر ناتوانی های رژیم برای بهبودی وضعیت موجود انجام گرفته است و به جای حل معضلات و مشکلات جامعه از سوی رژیم جواب خواسته ها و مطالبه های مردم  ستمدیده را با سرکوب خونین و بازداشت معترضان دادە است.
در هفته‌ها و ماه‌های اخیر علاوه بر اعتراض‌ها به گرانی، اعتراض‌های دیگری از جمله برای مطالبات صنفی و حادثه ریزش ساختمان ده طبقه متروپل در آبادان صورت گرفته است. در اغلب این اعتراض‌ها، نیروهای امنیتی اقدام به سرکوب آن و بازداشت برخی از معترضان کرده‌اند.
اکثر مردم به‌درستی نگران آیندۀ خود و کشورند، زیرا برخلاف ادعاهای گزاف و توخالی علی خامنه‌ای و دستگاه تبلیغاتی حکومتی، این روزها کاملاً برای همه روشن شده است که به دلیل وضعیت فلاکت‌بار اقتصادی و وضعیت بد خدمات اجتماعی و محیط‌زیست در حال نابودی، ثبات اجتماعی و امنیت ملی و حق حاکمیت کشور به خطر افتاده است. مهم‌تر آنکه مردم خوب متوجه شده‌اند که سران جمهوری اسلامی ایران برای “حفظ نظام” سیاسی بر محور حکومت ولایت فقیه و برای ادامه و گسترش غارت سرمایه‌های مالی-تجاری که حکومت بر آنها- و نه پشتیبانی اکثریت زحمتکشان- متکی است، حاضرند با زندگی مردم و منافع ملی قمار کنند و آنها را بیش از پیش به خطر اندازند. مهم‌ترین ابزار جمهوری اسلامی در این کار نیز نیروی سرکوب آن است.در شرایط کنونی، زندگی برای اکثر زحمتکشان مزدبگیر و حقوق‌بگیر در شهرها و روستاها اساساً به گذران روز به روز و بقا، بدون خوش‌بینی به آیندهٔ بهتر، تبدیل شده است. برای آنان افق آیندۀ کشور و زندگی خانواده‌هایشان مبهم و تاریک است. طبقۀ کارگر ایران و دیگر لایه‌های زحمتکشان و تهی‌دستان، در واقع اکثریت مردم کشور، هر روز با گوشت و پوست خود عملکرد بی‌رحمانۀ اقتصاد سیاسی به‌شدّت ناعادلانه در زیر حکومت سرکوبگر رژیم ولایی را حس می‌کنند.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا