بین‌المللی

مانور دریای بالتیک ناتو در سوئد با مشارکت ۴۵ کشتی جنگی و ۷ هزار نیرو

حدود ۴۰ ناو از کشورهای عضو ناتو روز شنبه وارد استکهلم، پایتخت سوئد شدند تا در مانورهای بالتاپس ۲۲ (BALTOPS ۲۲) ناتو که از امروز (یکشنبه) در دریای بالتیک آغاز می‌شوند، شرکت کنند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، “پیتر هولتکویست”، وزیر دفاع سوئد به خبرنگاران گفت: سوئد و فنلاند نیز به این مانورها خواهند پیوست.

وزیر دفاع سوئد افزود: کشورهای ناتو با اعزام ناوهایشان به استکهلم پیام واضحی را درباره امنیت منطقه ارسال می‌کنند.

ائتلاف ناتو نیز پیشتر در بیانیه‌ای اعلام کرده بود: ۱۴ متحد ناتو، دو کشور شریک ناتو، بیش از ۴۵ کشتی، بیش از ۷۵ هواپیما و حدود هفت هزار پرسنل از پنجم تا هفدهم ژوئن (۱۵ تا ۲۷ خرداد) سال جاری میلادی در پنجاه و یکمین دوره از این مانور دریایی شرکت می کنند.

ترکیه، بلژیک، بلغارستان، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، لتونی، لیتوانی، هلند، نروژ، لهستان، سوئد، انگلیس و آمریکا جزو شرکت‌کنندگان در این مانور هستند.

در همین حال، فنلاند و سوئد نیز به عنوان کشورهای شریک ناتو در این مانور شرکت خواهند داشت. این دو کشور اخیرا برای پیوستن به این ائتلاف نظامی درخواست دادند.

امسال سوئد میزبان مانور بالتاپس ۲۲ خواهد بود؛ مانوری که برای نخستین بار در سال ۱۹۷۲ میلادی برگزار شد.

به گفته ناتو، بالتاپس یک مانور سالانه است که به طور آشکار تعهد این ائتلاف نظامی به حفظ صلح و امنیت منطقه‌ای را از طریق مانور تیمی از نیروهای بین‌المللی که می‌توانند در زمان بحران سریعا واکنش نشان دهند، به نمایش می‌گذارد.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا