زحمتکشان

اعتصاب و اعتراض کارگران شهرداری شوش به عملی نشدن وعده‌ی پرداخت حقوق

کارگران مجموعه شهرداری شوش به محقق نشدن وعده‌های داده شده از سوی مسئولان برای وصول مطالبات‌شان در مقابل شهرداری تجمع و اعتراض کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شماری از کارگران مجموعه شهرداری شوش؛ امروز (دوشنبه ۱۶ خردادماه) در اعتراض به محقق نشدن وعده‌های داده شده از سوی مسئولان برای وصول مطالبات‌شان، اعتراض صنفی خود را مقابل ساختمان فرمانداری شوش برگزار کردند.

آن‌ها مدعی‌اند برخلاف وعده‌ای که مسئولان فرمانداری شوش، شهردار و اعضای شورای شهر به آن‌ها داده بودند، هنوز پولی به حساب کارگران پرداخت نشده است.

کارگران گفتند: در آخرین اجتماع صنفی کارگران شهرداری شوش که اردیبهشت ماه مقابل ساختمان فرمانداری شوش، شهرداری و شورای شهر برگزار شد، مسئولان شهرستانی وعده داده بودند تا یک هفته آینده به مطالبات ما رسیدگی کنند که هنوز عملی نشده است.

کارگران شهرداری شوش تاکید کردند: افزایش معوقات مزدی کارگران شهرداری شوش به کمبود منابع مالی بر می‌گردد که در حال حاضر پرداخت آن از ابتدای اسفند ماه سال ۱۴۰۰ به تاخیر افتاده است. متاسفانه اعضای شورای شهر شوش به خواسته قانونی و مشکلات معیشتی کارگران اهمیتی نمی‌دهند. تاکنون چندین‌بار با امید حمایت اعضای شورای شهر به دفاتر آنان مراجعه کردیم اما نتیجه‌ای نگرفته‌ایم.

آن‌ها با بیان اینکه در شرایط فعلی، مدیران شهری باید منابع مالی خود را با الویت‌بندی هزینه کنند، گفتند: شهرداری برای جبران منابع مالی خود ابتدا باید هزینه‌های غیرضروری خود را حذف کند و از انجام پروژه‌های جدید بپرهیزد.

کارگران مجموعه شهرداری شوش در ارتباط با انتخاب شهردار گفتند: شهردار فعلی چندین سال است به عنوان شهردار شوش انتخاب شده است. اخیرا همزمان با آغاز اجتماعات کارگری و افزایش مشکلات شهر موضوع استیضاح شهردار مطرح شد اما دوباره ایشان ابقا شدند.

کارگران در خاتمه تصریح کردند: در پیگیری مطالبات صنفی کارگران، شهرداری و اعضای شورای شهر به جای چاره‌اندیشی از کارگران درخواست می‌کنند شرایط بی‌پولی شهرداری را درک کنند. در این میان یکی از کارگران واحد عمران شهرداری نیز به دنبال پیگیری مطالبات صنفی خود و همکارانش بیکار شد.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا