گوناگون

سرقت بزرگ و بی سابقه از یک شعبه بانک ملی در تهران

در تعطیلات روزهای گذشته ( ۱۳ تا ۱۵ خرداد) بانک ملی ایران شعبه دانشگاه تهران ( خیابان انقلاب مقابل دانشگاه) که یکی از شعب بزرگ و ممتاز بانک ملی می باشد، مورد سرقت بزرگ و عجیبی قرار گرفته، که در نوع خود بی سابقه است….

سارقان پس از ورود به بانک، ابتدا وارد اتاق سرور و مانیتورینگ بانک شده اند، و کلیه سیستم های مرتبط با دوربین ها را از کار انداخته و هاردها را برداشته اند.
سپس وارد سالن صندوق امانات شده و حدود هزار صندوق امانات را تخریب کرده و محتویات آنها را به سرقت برده اند!

در ابتدای سرقت، آژیر خطر به صدا در آمده و با وجود اتصال آن به سیستم آلارم پلیس، هیچ مراجعه ای ازسوی پلیس به بانک صورت نگرفته است!

لازم به تذکر است که محل این بانک در یکی از نقاط مرکزی و امنیتی تهران قرار دارد!
طبق نظر کارشناسان، سارقان برای تخریب و سرقت این تعداد صندوق ، نیاز به حداقل ۱۰ ساعت زمان داشته اند!

طبق اعلام اولیه منابع آگاه ، میزان سرقت از این بانک صدها میلیارد تومان بوده که عمدتا به صورت طلا، جواهرات و ارز بوده است.

بانک ملی ایران با انتشار بیانیه‌ای سرقت صندوق‌های امانت شعبه دانشگاه این بانک در تهران را تایید کرد.

باشگاه خبرنگاران جوان نیز روز دوشنبه ۱۶ خرداد گزارش داد از ساعاتی پیش برخی از کاربران فضای مجازی، مدعی شده‌اند که طی تعطیلات اخیر (سه روز تعطیلات سالمرگ آیت‌الله خمینی)، سارقان با ورود به شعبه بانک ملی رو به روی دانشگاه تهران، حدود هزار صندوق امانت و بخشی از تجهیزات اتاق سرور و مرکز مانیتورینگ این شعبه را به سرقت برده‌اند.

بانک ملی در اطلاعیه‌ای تایید کرد حادثه شعبه دانشگاه این بانک که به بروز برخی خسارات محدود به صندوق امانات منجر شد، از سوی پلیس و مراجع ذیربط در حال پیگیری است.

بر اساس اعلام این بانک، علل بروز این حادثه پس از بررسی‌های نهایی به زودی اعلام خواهد شد: بانک ملی ایران در چارچوب مقررات قانونی در حال پیگیر خسارات وارده بوده و فعالیت شعبه دانشگاه نیز طبق روال سابق ادامه دارد.

بانک ملی در پاسخ به پیگیری باشگاه خبرنگاران جوان، تعداد دقیق صندوق‌های خسارت دیده را اعلام نکرده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا