زحمتکشان

کارگران شهرداری ایرانشهر؛ مسئولان پاسخگوی مطالباتمان نیستند

کارگران شهرداری ایرانشهر می‌گویند که شهرداری هنوز بابت مطالبات مربوط به ۵ ماه دستمزد پرداخت نشده؛ با آن‌ها تسویه حساب نکرده است.

تعدادی از کارگران شهرداری ایرانشهر واقع در استان سیستان و بلوچستان در تماس با خبرنگار ایلنا گفتند: حدود ۶۵۰ کارگر در مجموعه شهرداری ایرانشهر به صورت مستقیم با سوابق بالای ۱۵ سال مشغول کارند که هنوز دستمزد ۵ ماه گذشته خود را طلبکارند.

این کارگران با بیان اینکه در این زمینه هیچ مسئولی در شهرداری و شورای شهر ایرانشهر پاسخگوی مطالبات معوقه کارگران نیست، در ادامه گفتند: سالهاست که زیرنظر شهرداری در بخش خدمات و فضای سبز به سختی کار می‌کنیم و در تمامی این سال‌ها شهردارانی که به ترتیب مدیریت شهری را برعهده می‌گیرند، در مقام کارفرما به تعهدات مزدی خود کامل عمل نکرده‌اند.

به گفته آن‌ها؛ در نتیجه استمرار این وضعیت، دستمزدهای کارگران دیگر پاسخگوی هزینه‌های زندگی نیست. جدا از دستمزد دست‌کم سه تا چهارماه حق بیمه و حدودا ۱۴ سال حق عیدی کارگران پرداخت نشده است.

کارگران شهرداری ایرانشهر خواستار آن هستند تا شهردار در مقام کارفرمای اصلی چاره‌ای برای تامین منابع مالی شهرداری و پرداخت دستمزد نیروی کار شهرداری بیندیشد.

کارگران شهرداری ایرانشهر تاکید کردند: چرا به مشکلاتمان از جانب مدیران شهری اعم از شهردار و اعضای شورای شهر و سایر مسئولان شهرستانی و استانی اهمیتی داده نمی‌شود؟

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا