گوناگون

بی خردی است یا ماجراجویی؟

خامنه‌ای و دیگر میراث خواران خمینی دنبال شر می گردند! علی خامنه‌ای، در آستانه برگزاری مراسم حج برای دولت عربستان خط و نشان کشیده و با حمایت مالی از حجاج ایرانی از آنها خواست در میان سایر حجاج علیه اسرائیل و رابطه این کشور با برخی کشور های منطقه «افشاگری» کنند….

به گزارش ایسنا،خامنه‌ای امروز چهارشنبه ۱۸ خرداد، در دیدار با مدیران سازمان حج گفت: ” کعبه متعلق به عربستان نیست و مقام‌های این کشور در اداره قبله مسلمین بر طبق مصلحت دنیای اسلام عمل کند، نه بر طبق مصلحت خودشان.” او در ادامه سخنانش گفت: “بنده امنیت همه‌ زوار دنیای اسلام را و به طور ویژه امنیت زوار ایرانی را به جد مطالبه می‌کنم، موظفند که این امنیت را حفظ کنند و نگذارند که فجایع گذشته تکرار بشود.”در پی دستور دفتر علی خامنه‌ای در سازمان حج و زیارت هم قرار شده است بخشی از هزینه چهار هزار و ۵۰۰ دلاری سفر حجاج ایرانی به عربستان از “بیت‌المال” پرداخت شود.

بر اساس گزارش های انتشاریافته، صادق حسینی، رئیس سازمان حج و زیارت این خبر را اعلام کرد و گفت برخی کشورهای اسلامی بعد از افزایش هزینه‌ها، از شرکت در مراسم حج امسال انصراف یا حجاج خود را کاهش دادند، اما «ما درخواست افزایش سهمیه ۱۰ هزار نفری» دادیم.

او میزان این افزایش قیمت را هزار و ۱۶۴ دلار برای هر نفر اعلام کرد که قرار است تنها حدود ۲۳۰ دلار آن از حجاج دریافت شود و مابقی آن را سازمان حج و زیارت پرداخت خواهد کرد.

این مقام مسئول همچنین گفت سازمان حج و زیارت برنامه‌های برای مدیریت گرانی ناشی از افزایش ۲۴ درصدی قیمت اقلام پروتئینی برای حجاج ایرانی در عربستان دارد.

حسینی هزینه سفر حج هر ایرانی برای سال‌ آینده را ۱۳۰ میلیون تومان تخمین زد و گفت اغلب این افزایش هزینه‌ها را دولت عربستان اعمال کرده است.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا