حقوق بشر

گزارشی از مشکلات زندانیان محبوس در زندان مریوان

زندانیان محبوس در زندان مریوان با مشکلات بسیاری در زمینه های گوناگون روبرو هستند. در گزارش پیش رو به گوشه ای از این مشکلات ازجمله عدم رعایت اصل تفکیک جرائم، ارائه اقلام خوراکی به دو برابر قیمت بازار در فروشگاه زندان، عدم رعایت بهداشتی، تراکم جمعیت بالای زندانیان و محرومیت از سیستم تهویه مطبوع پرداخته شده است.

خبرگزاری هرانا – زندان مریوان در مرکز شهر مریوان و مابین دو پایگاه نیروی انتظامی و بسیج قرار دارد. این زندان از سه بند مجزا تشکیل شده است و ساکنان آن با مشکلاتی همچون عدم رعایت اصل تفکیک جرائم، ارائه اقلام خوراکی به دو برابر قیمت بازار در فروشگاه زندان، عدم رعایت بهداشتی، تراکم جمعیت بالای زندانیان و محرومیت از سیستم تهویه مطبوع مواجه هستند.

یک منبع مطلع در خصوص وضعیت این زندان به هرانا گفت: “تراکم جمعیت در این زندان بالاست و امکانات بهداشتی که در اختیار زندانیان قرار دارد محدود بوده و مسئولین زندان جهت رفع این مشکلات هیچ اقدام عملی انجام نمی‌دهند. با تغییر فصل و علیرغم گرمتر شدن هوا سیستم تهویه و خنک کننده مناسب که جوابگوی وضعیت موجود باشد در اختیار زندانیان قرار نمیگیرد.”

به گفته این منبع مطلع: “زندانیان در طول روز تنها یک ساعت حق استفاده از سیستم تهویه و خنک کننده را دارند”. همچنین مسئولان زندان رفتار نامناسبی با زندانیان دارند.

به علاوه یک منبع نزدیک به خانواده یکی از زندانیان در خصوص مشکلات ناشی از عدم اشتغال و قیمت بالای اقلام خوراکی در فروشگاه زندان به هرانا گفت: “قیمت اقلام خوراکی در زندان به شدت افزایش یافته و بسیاری از زندانیان امکان اشتغال در زندان و کسب درآمد را ندارند و خانواده هایشان هم توان مالی تامین تمامی هزینه های آنها در زندان را ندارند. از طرف دیگر کیفیت غذای سهمیه زندان هم نامناسب است.”

این منبع مطلع همچنین افزود: “در زندان مریوان، اصل تفکیک جرائم رعایت نشده و زندانیان سیاسی در کنار دیگر زندانیان متهم به جرائم عمومی بسر میبرند.”

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا