ورزشی

زنگ خطر برای والیبال ایران به صدا در آمد

آیا ژاپن جای ایران را در آسیا خواهد گرفت؟

نتایج اخیر تیم ملی والیبال ایران به عنوان تیم نخست آسیا و تیم ملی والیبال ژاپن به عنوان تیم دوم آسیا نشان می‌دهد که ژاپن برنامه بسیار خوبی برای والیبال خود ریخته و به دنبال اهداف بزرگ است.

به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال ایران که در رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال شرکت کرده است، در بازی چهارم خود در این رقابت‌ها مقابل ژاپن شکست خورد. باتوجه به بازی‌های اخیر انجام شده نگاهی به ۱۰ دیدار اخیر این دو تیم خواهیم انداخت.

تقابل ۱۰ دیدار اخیر تیم ملی والیبال ایران و ژاپن نشان می‌دهد که هر تیم به ۵ پیروزی دست یافته‌است با این تفاوت که بردهای ژاپن در سال‌های اخیر بیشتر از ایران بوده و این زنگ خطری برای والیبال ایران است. حضور چهره‌هایی مانند نیشدا ۲۲ ساله در ژاپن نشان می‌دهد که این تیم جوانانی دارد که با برنامه‌ریزی موفقیت‌های بزرگی را برای خودشان رقم زده‌اند.

قطعا والیبال ایران باتوجه به جوانگرایی باید برنامه‌ریزی کند و طبق آن از تمام ظرفیت‌های موجود بهره گیرد. تیم ملی والیبال ژاپن در لیگ ملت‌های ۲۰۲۲ نشان داد که پرقدرت ظاهر شده است و برای این تیم بازی‌های آسیایی آنچنان مهم نیست؛ نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این بوده که جوانان والیبال ایران امروز نیاز به برنامه ریزی دارند و عدم ثبات مدیریت فدراسیون و تصمیم‌های اشتباه می تواند تیم ملی والیبال ایران را به تیمی عادی تبدیل کند تا ایران مانند گذشته آرزوی یک ست گرفتن از ژاپن و دیگر تیم‌های آسیایی را داشته باشد.

برنامه ریزی درست و ملزم شدن به پاسخگویی به تصمیمات گرفته شده باتوجه به فاصله کم تا المپیک پاریس باید یکی از اهدافی باشد که داورزنی و فدراسیون والیبال آن را پیگیری کنند تا حداقل ایران نگران جایگاه خود در آسیا نباشد! همچنین ثبات مدیریتی تا المپیک پاریس می‌تواند به تیم ملی والیبال ایران و بازیکنان جوان این تیم کمک بزرگی کند.

پیش از این (مردادماه ۱۴۰۰) رسانه‌های ژاپنی از برنامه ریزی دقیق این تیم برای المپیک ۲۰۲۴ خبر داده و برای المپیک ۲۰۲۴ پاریس خط و نشان کشیده بودند.

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا