گوناگون

ادامه اعتراض ها و اعتصاب ها در شهرهای مختلف

ویدیوهای انتشار یافته در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که اعتصاب و اعتراض کسبه، مالباختگان، بازنشستگان، معلمان و دیگر قشرهای مردم در بسیاری شهرهای کشور ادامه دارد. تهران، کازرون، اصفهان، زنجان،اراک و شهرهای دیگر صحنه این اعتراضات هستند….

بنا بر گزارش‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی انتشار یافته، کسبه بازار امین حضور تهران روز دوشنبه ۲۳ خرداد (۱۳ ژوئن) مجددا به نشان اعتراض به شرایط بد کسب و کار و گرانی ارز دست به تجمع و اعتراض زدند و از هم‌صنفان خود خواستند مغازه‌ها را ببندند. بازار لاله‌زار نیز امروز به اعتصاب پیوسته است. در این گزارش‌ها همچنین آمده است که جو امنیتی در محل اعتراض‌ها حاکم است.

اکانت ۱۵۰۰ تصویر از تجمع و اعتصاب از جمله در آذربایجان، اراک، کازرون، بندرعباس، درود و اهواز خبر داده است.

تصاویری نیز از بازار کازرون و اراک در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که نشان می‌دهد یک پلیس در برابر تجمع‌کنندگان در حال سخنرانی است و بازاریان معترض را دعوت به “اتحاد” و “انسجام” می‌کند و می‌گوید «همه درگیر مشکلات اقتصادی» هستیم.

شهرهای مختلف ایران برای دومین روز متوالی صحنه اعتراض به سیاست‌های اقتصادی دولت رئیسی هستند که تمامی اقشار جامعه را زیر فشار گذاشته است.

سه‌راه امین‌حضور تهران روز گذشته، یکشنبه ۲۲ خرداد، نیز صحنه اعتراض‌های کسبه و بازاریان بود که با خشونت نیروی انتظامی روبرو شد. نیروهای انتظامی حکومت تلاش کردند تا معترضان را متفرق کنند. اگرچه گفته شد علت اعتراض‌ “افزایش بی‌ضابطه مالیات بخش خصوصی” است، اما افزایش بی‌سابقه بهای دلار نیز موجب نارضایتی شدید در میان کسبه و سایر اقشار مردم شده است. قیمت دلار روز گذشته در ایران به ۳۳ هزار تومان رسید.

در این روز بسیاری شهرها، از جمله تهران، شیراز، اردبیل، اصفهان، کرمانشاه، اهواز، مشهد، بروجرد، ساری و بندرعباس همچنین شاهد تجمع بازنشستگان تأمین اجتماعی در اعتراض به  افزایش ۱۰ درصدی حقوق‌شان بود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

 

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا