بین‌المللی

وزیر دفاع چین: تایوان یکی از استان‌های چین است/ کسی نباید قدرت کوبنده ارتش ما را دست کم بگیرد

وزیر دفاع چین تصریح کرد: اتحاد میهن ما قطعا محقق می‌شود و جدایی‌طلبی تایوان مسلما نتیجه خوبی نخواهد داشت و دخالت نیروهای خارجی  مطلقا ناکام خواهد ماند.

«وی فنگ هه»، عضو شورای دولتی و وزیر دفاع چین یکشنبه ۱۲ژوئن (۲۲ خرداد) در نوزدهمین «اجلاس امنیتی شانگری لا» با موضوع «چشم‌انداز چین برای نظم منطقه‌ای» به سخنرانی پرداخت.

ژنرال وی خاطرنشان کرد که جامعه بشری در حال تجربه کردن بحران‌های متعددی است که در تاریخ نادر هستند و راه نجات آن حفظ و اجرای چندجانبه‌گرایی و ترویج ساخت جامعه‌ای بشری با سرنوشت مشترک است. وی افزود: توسعه چین توقف ناپذیر و عزم این کشور برای دنبال کردن مسیر توسعه صلح آمیز راسخ است. توسعه چین یک تهدید نیست، بلکه کمک بزرگی به صلح و توسعه جهانی است.

وزیر دفاع چین تاکید کرد: چین قاطعانه سیاست دفاعی ملی را دنبال می‌کند که ماهیت دفاعی دارد.ارتش چین همیشه نیرویی حافظ صلح بوده و قاطعانه از حاکمیت ملی، امنیت و منافع توسعه دفاع خواهد کرد. آسیا-اقیانوسیه، منطقه‌ای با پویاترین رشد و توسعه پتانسیل در جهان است. همه کشورها باید به سمت چشم انداز زیبای ایجاد جامعه آسیا-آقیانوسیه با سرنوشت مشترک و تحقق صلح پایدار و امنیت جهانی در منطقه  حرکت کنند.

وی موضع این کشور درباره مسئله تایوان را به جدیت تشریح و تاکید کرد: تایوان یکی از استان‌های چین است و مسئله تایوان جزو امور داخلی چین محسوب می‌شود.

عضو شورای دولتی چین تصریح کرد: اتحاد میهن ما قطعا محقق می‌شود و جدایی‌طلبی تایوان مسلما نتیجه خوبی نخواهد داشت و دخالت نیروهای خارجی  مطلقا ناکام خواهد ماند.

وی افزود: وحدت صلح آمیز بزرگترین آرزوی مردم چین است؛ ما تمایل داریم برای نیل به این هدف تاحد امکان تلاش کنیم، اما اگر  کسی جرات کند تایوان را از چین  جدا کند، از جنگ و پرداخت هر بهایی دریغ نخواهیم کرد و هیچکس نباید عزم راسخ و قدرت کوبنده ارتش چین را دست کم بگیرد.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا