فرهنگی

اعتراف به شکست گشت ارشاد و نفرت مردم نسبت به رژیم “ولایی”

روزنامه حکومتی رسالت امروز در سرمقاله خود نوشته است: “گشت ارشاد تاکنون نه‌تنها نتوانسته از حجاب، صیانت کند بلکه بذر نفرت و کینه بین قشری از جامعه پراکنده است.”…

این منبع نوشت: قرار نبود گشت ارشاد تنها روش مقابله حاکمیت با این پدیده باشد. گشت ارشاد حکم جراحی را دارد که باید تنها در مواقع لزوم از آن استفاده کرد؛ بگذریم که در اوضاع و احوال کنونی وضع به گونه‌ای شده که گشت ارشاد به کل کارایی خود را از دست داده است. استمرار برخورد کریه، رفع تکلیفی و خشن گشت ارشادی قانون حجاب را بیشتر به خطر خواهد انداخت.

با زور نمی‌توان مردم را به رعایت حجاب واداشت

نماینده بستان آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حادثه تیراندازی گشت ارشاد در پارک پردیسان گفت: اصولا نمی شود با زور اسلحه با یک مسئله فرهنگی و اعتقادی برخورد کرد. نمی توان با زور اسلحه مردم را نسبت به مسئله ای ترغیب یا منع کرد ما باید به دنبال اصلاح روش هایمان باشیم.

او افزود: باید آسیب شناسی داشته باشیم که چرا افراد رعایت حجاب نمی کنند. مسئله این نیست که یک مورد باشد بلکه جامعه از این موارد پر شده است باید اینها را ریشه یابی کنیم که علت و دلیل چیست و چرا مردم این واکنش ها را نشان می دهند نمی توانیم بگویم جلوی چشم ما این کار را نکنید ولی پشت سر هر کاری انجام دهید با این روش‌ها نمی شود فرهنگ عمومی درست کرد و تمدن سازی کرد.

وی تاکید کرد: اینگونه برخوردها در شان زنان ما نیست و بازتاب های بسیار بدی در جامعه دارد، این رفتارها اثرات بسیار مخربی دارد و قابل توجیه نیست. با این برخورد ها نمی شود برای مردم دین درست کرد .

غلامرضا نوری قزلچه تاکید کرد: به این منوال جلو برویم آخر سر مثل طالبان می شویم این نوع رفتارها نهایتا به آنجا منتهی می شود.

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
نمایش بیشتر
دکمه بازگشت به بالا