بین‌المللی

رشد حضور نظامی آمریکا در یونان، صدای قانونگذاران را درآورد

یکی از قانونگذاران یونانی، دولت آتن را متهم کرده که دارد به سمت تبدیل شدن به یکی از پایگاه‌های بزرگ آمریکایی سوق می‌یابد.

به گزارش ایسنا، به نقل از گزارش خبرگزاری آناتولی، “کلئون گریگوریادیس” معاون حزب جناح چپی MeRA۲۵ یونان در سخنرانی خود در پارلمان دولت کریاکس میتسوتاکیس، نخست‌وزیر یونان را بابت سیاست خارجی‌اش مورد انتقاد قرار داد.

وی با بیان اینکه جو جنگ با ترکیه در رسانه‌ها ایجاد شده است، افزود: در حال حاضر، سربازان آمریکایی و نه ترکیه‌ای در کرت، الکساندروپلی، لاریسا و ساسیر در نواحی‌ای که توسط هم‌قطاران قدیمی حزب جناح چپی “سیریزا”‌ به آمریکا واگذار شده‌اند، حضور دارند. بیایید واضح باشیم؛ یونان در حال حاضر به یکی از پایگاه‌های بزرگ آمریکا تبدیل شده است.

این قانونگذار همچنین بیان کرد که تشکیل چنین حسی با هدف ترساندن شهروندان یونانی است تا گفت‌وگو درباره اینکه یونان به یکی از پایگاه آمریکایی تبدیل شود، قابل قبول باشد.

قانونگذار مذکور همچنین با بیان اینکه مردم یونان باید از تاریخ درس بگیرند، ادامه داد: تاریخ نشان می‌دهد که قدرت‌های بزرگ از قدرت‌های کوچک به عنوان ابزار استفاده می‌کنند و از آنها برای منافع خودشان بدون توجه به دردی که ممکن است برای آنها ایجاد شود، بهره می‌برند همانطور که در ۱۹۲۲ اتفاق افتاد.

این قانونگذار یونانی افزود: آنها اکنون از ما به عنوان احمق‌های موثر استفاده می‌کنند، همانطور که از یونان به عنوان عاملی برای حواس‌پرتی علیه کمال آتاتورک استفاده کردند تا قدرت‌های بزرگ بتوانند به راحتی بدون مقاومت در برابر میادین نفتی در خاورمیانه که در آن زمان تحت سلطه عثمانی بودند، دست‌درازی کنند. در این برهه از زمان ما باید بر اساس خواسته‌هایمان زندگی کنیم و باید از آنها به خوبی درس بگیریم.

 

 

به کانال صدای مردم در تلگرام بپیوندید
@sedayemardomdotnet

Print Friendly, PDF & Email
دکمه بازگشت به بالا